Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W miejsce starego skateparku na Skałce powstanie kreatywny plac zabaw

 • Dodano: 2019-09-05 08:15, aktualizacja: 2019-09-05 08:51

Na początku sierpnia znajdujący się przy Skałce skatepark został zamknięty - fatalny stan obiektu nie pozwalał na jego dalsze użytkowanie. Podziurawione rampy, wystające, ostre krawędzie szkieletu konstrukcji, zdarta powierzchnia - wszystko to groziło  wypadkiem. Niestety, sytuacja finansowa miasta wciąż jest zła, więc póki co obiekt zostanie zdemontowany.

Stary skatepark zostanie zdemontowany - w jego miejsce powstanie kreatywny plac zabaw

Miłośnicy skateboardingu liczyli na renowację obiektu - niestety, jak informuje Urząd Miasta, obiekt zostanie zdemontowany.

W wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych oraz intensywnej eksploatacji, konstrukcja skateparku uległa znacznym uszkodzeniom. W związku z tym obiekt został zamknięty i rozpoczął się jego demontaż, zaś w jego miejscu powstanie kreatywne miejsce do zabawy dla najmłodszych gości OSiR Skałka - czytamy na stronie OSiR Skałka.

Miasto chce zbudować nowy skatepark, gdy tylko sytuacja finansowa się poprawi

Zła sytuacja finansowa Świętochłowic nie pozwala na razie na wybudowanie podobnego obiektu, w kolejce czekają remonty i inwestycje bardziej priorytetowe. Nie oznacza to jednak,  że w Świętochłowicach nie będzie nowego skateparku. Jak zapowiada prezydent Daniel Beger, skatepark powstanie, gdy tylko budżet miasta się ustabilizuje:

Miasto rozważa budowę nowego obiektu, który ma powstać we współpracy z korzystającymi z niego osobami. Prezydent Miasta, Daniel Beger, już zapowiedział, że gdy tylko pozwoli na to sytuacja finansowa, w jego miejsce miasto zaproponuje pasjonatom ewolucji rozwiązanie, które spełni ich oczekiwania m.in. w kontekście proponowanego kształtu, lokalizacji obiektu i użytych do budowy materiałów, które zapewnią długowieczność skate parku. Całość wypracowana zostanie w toku konsultacji społecznych z przedstawicielami zainteresowanych środowisk - czytamy na stronie internetowej OSiR Skałka.

Zobacz także

Komentarze (49)    dodaj komentarz »

 • wwww

  Gdzie są radni z 20 letnim stażem aha ich tylko interesuje katowicka bo ma sklep i mieszkania tragedia

 • Poparcie dla Dawida

  Przy tym artykule napiszę krótko. Prezydent musi być managerem ! Kostempski nim jest. Walczył o pieniądze, szukał inwestorów i dotacji. Niestety obecny jest słabym dyrektorem co dopiero jak coś uzbiera to wyda. Które rozwijające się miasto nie ma długów?

 • Luisa

  Popieram w 100% !!

 • Ala

  Katowice nie mają długów.

 • Gość

  Katowice też mają długi. na koniec 2018 było to tylko 660 milionów.w tym 60mln które wzięli w 2018 z EBOIR. Tylko ze tam nie wygrał wyborów człowiek który o finansach publicznych nie ma bladego pojęcia.

 • Tomek

  Gdyby był dobrym managerem to raz - wygrałby wybory, dwa - miasto miałoby zupełnie inne wskaźniki ekonomiczne - trzy - jego ludzie nie odeszliby od niego. Niestety ale DK był polityczną miernotą z wybujałym EGO. Takich się eliminuje z polityki.

 • Xyz

  Na FB Berger odniósł się do tematu w którym poinformował że w tym roku na cokolwiek nie ma szans a być może za rok.powtarzam BYC MOŻE.Czyli że co przerasta go reaktywacja skatrparku za milion czy dwa to jak on będzie zarządzać miastem które potrzebuję rok w rok zdecydowanie więcej pieniędzy.

 • gość

  pytanie brzmi: w jakim wieku są dzieci begera? ..... i dlaczego widziałem go w chorzowskim mdk ?

 • Xxx

  Obawiam się, że ten "kreatywny plac zabaw" to nie będzie nic innego tylko namalowany na ziemi grzybek i inne gry, które dzieci na ogół rysują kredą.

 • gość

  No fajnie tak powinno byc

 • Mieszkaniec

  Grzybek to ty masz zamiast mózgu. Taki halucunogenny!

 • XDDD

  Beger musi out!

 • Kazimierz Jelonek

  Pyry purt

 • Brawo!

  i bardzo dobrze. Przynajmniej będzie tam spokój, a nie takie akcje jak zmuszanie dziewczyn do wcinania niedopałków petów po kolegach od BMX : https://swiony.pl/i,zmusila-dziewczyne-do-jedzenia-niedopalkow,200274,865757.html

 • ...

  Nie każda osoba która jeździ na deskorolce czy BMX jest psychopatą.

 • gość

  mam wrażenie , że niewiele z nich jest aż tak powalona. poza tym na placu zabaw dla małych dzieci nie będzie jaboli , patoli, etc? będzie jeszcze więcej , bo małe dzieci nie będą jeździć do upadłego.jak trzeba mieć zryty czerep , żeby połączyć te dwa fakty?

 • Tygrysek

  Dobrze, że ten obiekt zamknięto, wulgaryzmy tam leciały, starsi przeganiali dzieci na hulajnogach, takie obiekty powinny być stawiane w zupełnie innym miejscu, chociaż prawda taka, że w mieście są pilniejsze potrzeby.

 • gość

  a co hulajnogi robiły na skate parku? twoje wnuki czy dzieci wygoniono żeby im nie zrobić krzywdy? tępa logika!!!

 • Tj

  Może wieśniaki powinni skorzystać z korepetycji np u Prezydenta miasta Katowic czy Gliwic jak zarządzać i rozwijać miasto.

 • Berni

  Referendum powoli się zbliża Ochydku... tik tak tik tak

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.