Wiadomości z Świętochłowic

W mieście zakończył się sezon zimowy. Ile osób skorzystało z miejskiej ślizgawki?

  • Dodano: 2022-03-17 07:00, aktualizacja: 2022-03-16 14:44

W niedzielę w mieście zakończył się sezon zimowy. W tym roku mieszkańcy miasta przez całą zimę mogli korzystać z miejskiego lodowiska, znajdującego się na „Skałce”. Ilu zapalonych łyżwiarzy w ciągu tegorocznego sezonu wybrało się na świętochłowicką ślizgawkę?

Świętochłowice pożegnały zimę

W niedzielę, 13 marca, Świętochłowice na dobre pożegnały zimę. Coraz wyższe temperatury i słoneczna pogoda zwiastują nadejście długo wyczekiwanej wiosny. W tegorocznym sezonie zimowym mieszkańcy mogli korzystać z zadaszonego miejskiego lodowiska, które znajdowało się na terenie OSiRSkałka”. Świętochłowicka ślizgawka cieszyła się zainteresowaniem wśród amatorów łyżwiarstwa – OSiR podaje, że w tym sezonie z lodowiska skorzystało aż 6 767 osób. 

Teraz przyszedł czas na zdemontowanie lodowiska – oznacza to, że już niebawem świętochłowiczanie będą mogli korzystać z ukrytego obecnie pod taflą lodu kortu o sztucznej nawierzchni.

Przygotowania do wiosny

Świętochłowice od dłuższego czasu przygotowują się do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Na „Skałce” załatano ubytki na trasach rolkowych, a w piaśnickim parku Heiloo wymieniono ławki. Wiosenne prace porządkowe zakończono także na stadionie Naprzód Lipiny – położono kostkę brukową, zabezpieczono sadzonki drzew oraz wyczesano trawę na boisku.  

Komentarze (3)    dodaj »

  • jh

    Podobno Wiceprezydent Pośpiech jak miał czas od podpisywania durnych pism urzędników siedział tam na kasie

  • Tylkoprawda

    6 767 osób. Kiedy? W nocy? Byłem przejazdem kilkakrotnie zawsze wiało pustkami.

  • gość

    7000 osób na całą zimę to nie jest powalająca liczba, ale może covidowe obostrzenia miały na to wpływ? z drugiej str9ny to mniej niż 100 osób dziennie wliczając soboty i niedziele.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również