Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W rejonie skrzyżowania ulic Bytomskiej i Stawowej doszło do kolizji samochodu z tramwajem

 • Dodano: 2019-12-09 12:30

W rejonie skrzyżowania ulic Bytomskiej i Stawowej doszło do kolizji samochodu z tramwajem linii 17. W związku z tym zdarzeniem wstrzymano ruch tramwajów w kierunku Bytomia i Katowic.

Dzisiaj przed godziną 12 w rejonie skrzyżowania ulic Bytomskiej i Stawowej doszło do kolizji samochodu marki Skoda z tramwajem linii 17. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 55-letni kierowca Skody nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu tramwajowi. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Ratownicy pogotowia ratunkowego udzielają obecnie pomocy kierowcy Skody, który uskarża się na bóle szyi.

W związku z tym zdarzeniem w pobliżu przystanku Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie wstrzymano ruch tramwajów w obu kierunkach (Bytom Plac Sikorskiego oraz Katowice Zawodzie Zajezdnia). Dotyczy to linii tramwajowych 7 oraz 17.

Utrudnienia w ruchu występują także na ulicy Bytomskiej. Na miejscu funkcjonariusze policji kierują ruchem. Obecnie samochody kierowane są na objazd ulicą Sudecką.

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Adam

  To już nie pierwszy wypadek na tym skrzyżowaniu a wiadomo mi że uczestniczyli w nich kierowcy o wieloletnim stażu.Lepiej wspólnie wymyślimy coś aby poprawiło się tam nasze bezpieczeństwo,bo jutro może nieszczęście dopaść nas lub kogoś jeszcze z naszych znajomych czy rodziny.

 • Ala

  Najlepiej przestrzegać przepisów i skupić się na prowadzeniu samochodu i obserwacji otoczenia.Nie gapcie się telefony tylko zainteresujcie się czy tramwaj nie nadjeżdża.

 • zefel

  Jakbym słyszał instruktora BHP na szkoleniu. Może postawić tam szlabany? Niestety JEDYNY SKUTECZNY sposób na uniknięcie wypadków to MYŚLENIE podczas jazdy.

 • Ze Świon

  Szlabany już są na przejazdach kolejowych i co??? Debile i tak je omijają

 • R2

  Co to znaczy wieloletni kierowcy?To NIC nie znaczy!Dlaczego nie mówi się o tym że dużo ośrodków nauki jazdy nie uczy NIC poza zdaniem egzaminu,dlaczego wy KIEROWCY nie bierzcie pod uwagę że jesteście poprostu słabymi kierowcami ponieważ nikt was niczego nie nauczył a sami nawet nie wiecie w jakim kolorze jest jest książeczka krd a to że się przemieszczanie już ileś lat o niczym nie świadczy,sam spadający śnieg pokazuje w jakiej kondycji technicznej są kierowcy ale w swoim mniemaniu pewniej są zajeb...kierowcami a np CODZIENNIE zdarzenia drogowe NA DTŚ dokonują pewnie i kosmici,a przepraszam to pewnie wina drogi.Troche pokory i uderzyć się w pierś wiedząc że z kodeksem drogowym nie jesteście na bakier znając conajwyzej trzy znaki a doświadczenie w prowadzeniu samochodu macie zerowe na poziomie prowadzenie na wprost z trudnościami przy parkowaniu a o bezpiecznym wyprowadzenie samochodu z kontrolowanego (o niekontrolowanymi nawet nie myślę) poślizgu nie ma nowy.

 • kierowca

  To prawda, niestety. Najlepsi są mądrale co zdali za pierwszym razem. To i "jeżdżę już 500 lat" to jedyne, czym mogą się pochwalić, bo na pewno nie umiejętnościami jazdy. Widac to też na różnych filmikach: złośliwość, brawura i klakson zamiast hamowania.

 • Ze Świon

  Niestety myślenia za kierowców którzy wjeżdżają pod tramwaj wspólnie nie wymyślimy. Jak piszesz że jutro może dopaść kogoś bliskiego to sorry ale lepiej niech za wczasu jeździ autobusem, są przepisy i trzeba je przestrzegać a jak ktoś je łamie to nic na to nie poradzisz.

 • Dk

  Motorniczy jedzie zgodnie z przepisami kierujacy samochodem ustepuje pojazdowi szynowemu

 • Mieszkaniec

  Nie o tyle zgodnie co rozsądnie,jak można zauważyć chyba wszyscy motorniczowie w tym miejscu w szczycie ograniczają prędkość od dozwolonych 50km/h ponieważ jeśli by tęgo nie czynili łatwo można się domyślić jak by się skończyło z delikwentem w samochodzie który uprawnienia znalazł w l.ay'sach.Niestety w tym miejscu to nie ostatnia kolizją czy wypadek a jeśli ktoś wymusza pierwszeństwo na pojeździe szynowym wcale mi go nie żal.

 • Pazdzioch

  Jak zwykle motorniczy swieta krowa i na pewno nie mogl nic zrobic

 • Mieszkaniec Świętochłowic

  Co myślisz ze tramwaj tak łatwo zatrzymać kiedyś czytałem artykuł o kolizjach z pojazdem szynowym auto niema szans taki wagon wazy około 40 to plus waga pasażerów a takie auto waży np. 1.2 tony no i kto wygra te starcie oczywiscie ze tramwaj to nie mów ze motorniczy to święte krowy sam w rodzinie mam ciocie która prowadzi tramwaj i sam miałem kiedyś przyjemność poprowadzenia tramwaju i wiem jak ciężko nim wyhamować no to zbastuj koleś

  • Mieszkaniec Świętochłowic
   2019-12-09 21:30
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • zefel

  Jeżeli masz prawo jazdy to je oddaj.

 • HAHAHA

  CO ZA DZBANEK

 • Motorowy

  A myślisz że wagon w miejscu się zatrzyma, zwłaszcza w taką pogodę, gdzie jest śliska szyna.

 • Robertt

  No mógł tym tramwajem skręcić w lewo

 • RP

  Znowu

 • R2

  Kolejny słaby kierowca.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.