Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W stawie znaleziono ciało psa [UWAGA: drastyczne zdjęcie]

 • Dodano: 2018-03-28 17:30, aktualizacja: 2018-03-28 18:33

Wczoraj wędkarze łowiący ryby w stawie Zacisze (Magiera) dokonali makabrycznego odkrycia. Z wody zostało wyciągnięte ciało psa. Miał on skrępowany pysk i łapy najprawdopodobniej taśmą klejącą. Wszystko wskazuje na to, że pies w sposób bestialski został utopiony.

Jak poinformował rzecznik świętochłowickiej policji, sprawa została już zgłoszona i zajmują się nią funkcjonariusze. Wszystkie osoby, które rozpoznają psa proszone są o kontakt z komendą.

Warto przypomnieć, że w styczniu tego roku zostały zaostrzone kary za znęcanie się nad zwierzętami. Za uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami teraz grozić mają trzy, a nie dwa lata pozbawienia wolności. Wzrosły też sankcje za czyny te dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Projekt poparły wszystkie sejmowe kluby i koła. Przyjęta ustawa zakłada, że w razie skazania za przestępstwo zabicia lub znęcania się nad zwierzęciem, sąd będzie orzekał wobec sprawcy obligatoryjną nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt – w wysokości o 1 tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych. Sąd będzie mógł orzec wobec sprawcy – tytułem środka karnego – zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej ich kategorii.

W stawie znaleziono ciało psa [UWAGA: drastyczne zdjęcie]

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • To samo uczynić :skrępować i w

  To samo uczynić :skrępować i wrzucić do wody tego, kto to uczynił. Napewno była to osoba ktorą pies znał, ufał i pozwolił się zwiazać. To jest wynik wychowania. Rodzice powinni nauczyć miłości i litości do zwierząt. 'To co uczyniliscie braciom moim młodszym, mnie żescie uczynili". Nie możemy powiedzieć "masakra, oburzyc się, to za mało. Nie być obojetnym, wychowywać dzieci w miłosci. Bo tylko człowiek który nie dosciadczył dobra i miłosci w swoim życiu jest zdolny do wyrządzenia cierpienia innym. Czy to zwierzętom, czy ludziom. Moze wystarczy tylko powiedzieć,, ŻE JEGO TEŻ BOLI!ALA

  • To samo uczynić :skrępować i w
   2018-04-03 15:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Michal ze Swion

  Ludzie zemsta to najglupsza forma rewanzu.Naprawde szkoda psa bo to tez zywa istota nieraz lepsza od czlowieka ale wydaje mi sie ze nalezy zwrocic wieksza uwage na zlo jakie czlowiek potrafi wyrzadzic drugiemu czlowiekowi bo tego jest naprade duzo.A takie czyny jak ten ukarac jakas wstydliwa dla delikwenta kara aby mu bylo wstyd spojrzec we wlasne odbicie w lustrze.

 • Xx

  Na pewno zwierzęta sa lepsi od ludzi i właśnie dlatego , dla przykładu trzeba te bestie publicznie utopić.

 • Kasia

  Ten, kto to zrobił, jest zimnym, wyrachowanym, niebezpiecznym zbrodniarzem, bestią bez jakichkolwiek uczuć wyższych. Jak można skrępować i wrzucić do wody żywą, bezbronną, mającą emocje istotę? Aż drżę gdy wyobrażam sobie co musiał przeżywać ten pies, za to ten, kto to zrobił, nie myślał o tym w ogóle, inaczej sumienie, którego najwyraźniej nie posiada, nie pozwoliłoby mu dokonać tak strasznych czynów, nie ma na to usprawiedliwienia. Mam nadzieję, że winny lub winni zostaną szybko ustaleni i ukarani, nie tylko prawnie ale i społecznym ostracyzmem. Wyrzekłabym się takiego zwyrodnialca nawet, gdyby był z najbliższej rodziny, plułabym w ryj i pod nogi. Co za potworność :( . Ciekawe czy zasiada dziś do świątecznego stołu, czy był w kościele pokazać się na mszy, czy ma małżonka, dzieci, kogoś na kim mu zależy. Kto wychował takiego potwora w ludzkiej skórze??? W moim domu rodzinnym panowała miłość i poszanowanie dla zwierząt, to samo wpajam swoimi dzieciom, uważam że takie podejście czyni człowieka szlachetniejszym oraz lepszym. Jeśli ktoś zna sprawcę, powinien go wydać bez absolutnie żadnych skrupułów!!!

 • kunegunda

  Jak wszędzie w swionach też mieszkają gnoje.jeden taki straszył,że zabije mnie i moje psy.

 • Xx

  To też potwór.

 • jp2gmd

  Brak kary śmierci i wpajanie na siłę, że np. kara fizyczna to coś niehumanitarnego do tego prowadzą, do cierpienia niewinnych istot. Sprawcę po złapaniu i udowodnieniu winy powinno się ukarać adekwatnie do czynu - nogi, ręce, taśmą złapać i siup do kontenera z wodą. Niech poczuje to samo co niewinna istota dostała od niego. Oczywiście na miejskim rynku, najlepiej w niedzielę z zakazem handlu.

 • Xx

  Za takie bestialstwo ,kara śmierci lub 25 lat ciężkich robót.

 • Motornoczy7

  Ale mądrość w domu przed monitorem:"ja bym to czy tamto"Wodze to codziennie w pracy tą solidarność społeczna szczególnie jak komuś dzieje sie krzywda.Jesteście śmieszni z takimi wpisami.

 • Xx

  Nieśmieszne ,tylko taka sama kare otrzyma od społeczeństwa.

 • Macgyver

  Dla takich gnoi powinny powstać obozy ciężkiej pracy (jak u ruskich) Powinni zapierniczać w kamieniołomie po 12 godzin dziennie.Do żarcia lipna zupka z byle czego i suchy czarny chleb i tak co najmniej przez dziesięć lat.

 • ewe

  zgadzam się w 100 %

 • Anonim

  Co za gnój! Niech go spotka taka sama kara!! Bym mu kur** sama tak zrobiła!! Co za bestia to nie człowiek to bestia!!!!!

 • leopold

  Miasto nasze jak i inne zakątki tego kraju zamieszkują ludzie oficjalnie bogobojni i wspaniali , ale w swojej naturze to ogólnie mówiąc najgorszy zbydlęcony gatunek ludzki godny największej pogardy. Ta świnia wychodzi z nas wszystkimi otworami i szparami i nie trzeba nawet bystrego obserwatora aby ten nasz bydlęcy charakter zauważyć i opisać. Takie przypadki jak z tym psem tylko potwierdzają nasze ohydne, cuchnące i obmierzłe człowieczeństwo. Nie mogę pojąc jak cywilizowana Europa przyjęła nas do swojego grona - ci naiwniacy uwierzyli ,że człowiek nie może być aż tak podły i da się nas zmienić!!!NAIWNIACY!!!!!

 • Franc

  Napisz coś mądrego bo chyba nie czytasz tych bzdur wkładając wszystkich do jednego worka! Na całym świecie są zwyrodnialcy nie tylko w Polsce czy w biednych Świętochłowicach. Mam nadzieję że piszesz też w tym pijackim bełkocie o sobie samym.

 • leopold

  Francik!!!! Siebie jak zawsze w tym wszystkim lubię najbardziej!!! Trochę lat żyję w tym swojskim syfie ,smrodzie i ohydzie , nasiąkam tym i delektuję się jak koneser padliny, obserwując kolejny już upadek tego pseudo-europejskiego gnojowiska , delektując się tym narastającym smrodem i brudem.

 • Franc

  Leoś dziecko ty moje ale co to ma wspólnego z tym co napisałeś wcześniej? To czytają normalni zwykli ludzie nie literaci,więc jak używasz przenośni lub innych literackich zwrotów tylko tobie zrozumiałych (co autor miał na myśli) to potem wychodzi jak wychodzi.Ale ja się dopiero co urodziłem więc mogłem pomyśleć że chcesz mnie obrazić, sorki młody jestem jeszcze więc nie zrozumiałem przesłania!

 • Kinga

  Biedactwo ile musiał wycierpieć. Ludzie są naprawdę podli, by krzywdzić istoty, które się nie mogą obronić

 • kumaty

  Dobrze ze wcale nas nie zmuszają do pracy, żeby mieć co jeść i przeżyć miesiąc. No i oczywiście wszyscy możemy się bronić... ten pies umarł tak jak my wszyscy umrzemy - z związanymi łapami i zaklejonym pyskiem.

 • brak słów

  Moi drodzy zmobilizujmy się wszyscy. Pomóżcie ustalić i ukarać tego zwyrodnialca. Macie informacje o sprawcy dajcie znać Policji.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.