Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach odbyło się Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców

 • Dodano: 2019-10-24 09:45

Władze miasta Świętochłowice, Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale przede wszystkim świętochłowiccy przedsiębiorcy – w takim gronie, przy śniadaniu, rozmawiano wczoraj o możliwościach rozwoju biznesu w mieście.

Spotkanie, które odbyło się w ramach świętochłowickiej Rady Biznesu, jest następstwem niedawno podpisanego porozumienia między Świętochłowicami, KSSE i Województwem Śląskim.

Zaproszenie Prezydenta Miasta przyjęło blisko 50 osób związanych ze świętochłowickim biznesem

W spotkaniu ze świętochłowickimi przedsiębiorcami uczestniczył Daniel Beger – prezydent Świętochłowic, Janusz Michałek – prezes KSSE, Ewa Stachura – Pordzik - wiceprezes KSSE oraz wiceprezydenci Miasta Świętochłowice – Sławomir Pośpiech i Adam Trzebinczyk.

Spotykamy się tu dziś, aby pokazać możliwości współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, z którą nie tak dawno podpisaliśmy porozumienie. Cieszę się, że w spotkaniu uczestniczy tak wielu przedsiębiorców, gdyż widać jak bardzo potrzebne są dobre relacje na linii biznes – miasto. Znamy potrzeby naszych lokalnych przedsiębiorców, dlatego prowadzimy zaawansowane prace by już wkrótce otworzyć specjalny punkt, gdzie będzie można załatwić wszystkie sprawy związane z prowadzeniem firmy, nie tracąc tak cennego w biznesie czasu – mówił Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Spotkanie z przedsiębiorcami z terenu Świętochłowic miało na celu przede wszystkim pokazanie realnych możliwości wsparcia finansowego dla potencjalnych inwestorów oraz planowanych przez miasto usprawnień i udogodnień dla prowadzonych tu firm. Zostały przedstawione konkretne działania jakie należy podjąć, aby uzyskać np. zwolnienie od podatku dochodowego czy wsparcie dla nowych inwestycji.

Jestem przekonany, że efekty gospodarczego przebudzenia Świętochłowic tutejsi przedsiębiorcy i mieszkańcy naszego miasta odczują już niebawem – dodaje prezydent Daniel Beger – Jednym z naszych priorytetów jest ciągły rozwój naszego miasta i praca nad uzyskaniem miana samorządu przyjaznego przedsiębiorcom.

Komentarze (32)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Co Berger znowu bredzi ? Czas to pieniądz ? No to wie ile mieszkańcom Świętochłowic jest winny za to, że się bawi w głupie polityczne gry, zamiast robić biznesy i zyski dla mieszkańców. W takim razie też musi być świadomy jakie koszty/straty spowodował osobom prywatnym i ile będzie musiał za to zapłacić.

 • mieszkaniec

  Co fakt to fakt prezydent jako popleczników, zebrał sobie towarzystwo lokalnej SB-ecji, a ci czego się nie dotkną wszystko rujnują, żal mi tych 50 przedsiębiorców, jedną ręką podają im ulgi, a drugą walą ich w pysk, odbierając większość tego co wypracują.

 • Przedsiębiorca

  Pomaganie jest the best . Na jakich zasadach wynajmuje się lokale ?Delikatesy naprzeciw "hotelu koreja" kto i na jakich zasadach lokal wynajął/kupił, gdzie było ogłoszenie/przetarg ?Kolesiostwo ?!

 • Burger p...ł

  Burger p...ł mieszkańców i miasto sprzedał.

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Przez lata zamiast rządzić i rozwijać miasto to niszczyli je a inni na tym zarabiali.Teraz mamy g....... i kupa długów.Co jeden przyjdzie to miasto biednieje.Widocznie nie potrafią rządzić,byle zarobki dla nich były wysokie i tak miasto upadło i pogrążyli w długach.Wszystko zamykają,wszystko się ruinuje.Zapaść całkowita.Urząd miasta powinien być zlikwidowany i włączyć tam gdzie się coś dzieje,bo zarabiają a długi rosną.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2019-10-25 16:06
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Świętochłowiczanin 81 lat

  Kto w Świętochłowicach chce robi biznes jak tu nic nie ma,wszystko się wali,domy niszczeją,podwórka brudne,pełnio śmieci.chodziki brudne,targowisko przypomina zwalisko,wszystko biedne,ponure a kiedyś było tak ładnie,Miasto kwitło,domy malowali,krawężniki malowali,pełno sklepów,huta kwitła ,kopalnia ,nudlowania była,ZUT Zgoda,kawiarnie ,ludzie zadowoleni a teraz :smród,brud i ubóstwo.Kto przyjdzie do takich biedaków.

  • Świętochłowiczanin 81 lat
   2019-10-25 16:02
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • voytek81

  Miasto chce wyjść na przeciw organizuje spotkania - czy będzie coś z tego czas pokaże - a tu komentarze "na poziomie" (kogo i czego trudno porównać), że "skąd pieniądze przecież miasto bankrut", w końcu lepiej wydawać kasę (myślenie poprzedników) na limuzynę, służbowe wakacje z kasy miasta, dron itp rozdawnictwo niż działać w mieście, być aktywnym, wychodzić do mieszkańców, poznawać problemy itp - widać jak poprzednicy działali i jak opluwają wszystko co inne i ma być dla mieszkańców, a nie dla własnej wygody 4 liter ... zdesperowani którzy utracili władze i przywileje w Naszym Mieście nadal aktywni i łudzący że znów dobiorą się do koryta - wybory do senatu kostempskiego i karcza na posła pokazały gdzie ich miejsce … dalej plewić tych którzy sprawowali stanowiska i doprowadzili do pogłębienia się ekonomicznego, społecznego marazmu w Naszym Mieście oni wszyscy wraz z stowarzyszeniem "razem..." nigdy już nie powinni obejmować stanowisk w Naszym Mieście ..., a teraz ci wszyscy niech się pokażą i mnie zhejtują

 • Filo

  Wojtuś ty ze weź od burgera tabletki to może ci coś pomoże na twoją główkę

 • zefel

  A ty voytek81 dalej z tą samą płytą.

 • Dzierzgoń'SKY

  A propos:Pewnego razu w pewnej komturii (nie utożsamiać z Dzierzgoniem).Pewna kompanija rycerzy jedynie słusznego władcy, chcąc sobie zapewnić lukratywne kontrakty za talary tudzież dukaty podatników wykazał się wielką filantropią na rzecz bankrutującej komturii i za gratis wywiozła paręnaście wozów czterokonnych ziemi, która to ziemia raziła poczucie estetyki Wielkiego Komtura. Na tak powstałym pustym placu komturii, filantropijna kompanija rycerzy zapewniła sobie stały dopływ talarów tudzież dukatów za sadzenie kwiatków po cenie jakby każdy z nich wycyzelowany był ze złota i jantaru. Wielki Komtur rozesłał heroldów do każdego domostwa (to taki wtedy ichni Internet) w komturii aby ogłosili Jego wielki sukces. Po latach komisja inkwizytora J. Bergińskiego (co to jest berga to kożdy Ślązok wiy ) - który w międzyczasie zmienił barwy na plastronie i przynależność do kompaniji - badała księgi rachunkowe komturii i … (tu wpisz czego się domyślasz)

 • gość

  zacne! i jakież prawdziwe!!! kiedyś na to godali w pewnym mieście " mosiowisko"

 • Janina

  Niedawno w Muzeum była pani Kramorz, ta "chorująca" od roku klakierka Kostempskiego. Badura za nią robił, a ta niby chorowała. Teraz wróciła i Beger jej podobno wybaczył. Będzie audyt w CKŚ, jak coś wyjdzie nie tak, to pewno konsekwencje poniesie Badura.

 • Absolwent

  Z domu kultury chyba. Koleżanka z biblioteki jej pomogła wejść w łaski. Jeden radny za tym stoi. Taki trójkącik.

 • Xz

  Na takie [...]y pieniążki są .

 • leopold

  Kiedyś jak koty w wojsku sprzątały korytarz to ich zadaniem było bicie mydlanej piany na wysokość kolan. Tu mamy lepszy wynik - piana podchodzi do nosa i zagraża uduszeniem elektoratu. Myślę ,że śmiało można założyć ,że efekty tego spotkania będą uboższe niż wartość tego podanego skromnego jak myślę śniadania.Jedyny efekt to na już uzyskany efekt propagandowy- ROBI SIĘ!! Patrz ludu na te wyprute żyły!!!

 • snickers

  Miśki uważajcie L4 jednej świętej ma się ku końcowi, wyjdzie z ukrycia, oficjalnie wróci do nory i się zacznie intryga za intrygą

 • Pan doktor

  Jej L-4 się kończy a twoje dopiero zacznie.

 • Norek

  Czy to groźba ?

 • bartuś

  To ty zarośnięty kur[...]lu ?

 • gość

  snickers pewnie się śliniłi dostał kosza , to się mści!!!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.