Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach rusza rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

  • Dodano: 2021-08-10 14:30

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym w Świętochłowicach rusza rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Będzie to już 10. edycja tej wyjątkowej inicjatywy w naszym mieście.

"Szlachetna paczka"

"Szlachetna paczka" to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują świąteczne paczki wybranym przez siebie rodzinom zgodnie z ich potrzebami. "Akademia przyszłości" jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy z nauką i wiarą we własne możliwości.

Głównym celem akcji jest dotarcie do najbardziej potrzebujących z mądrą, inspirującą do zmiany pomocą. Żeby dotrzeć z pomocą do rodzin ze Świętochłowic, potrzebni są wolontariusze, to oni w ramach projektu Szlachetna Paczka pomogą najuboższym. W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu Szlachetna Paczka. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.

Zostań wolontariuszem "Szlachetnej paczki"

Aby zostać wolontariuszem, wystarczy zgłosić się na stronie "Szlachetnej Paczki" i poczekać na kontakt lidera regionu. Każdy wolontariusz otrzymuje wsparcie i dostęp do licznych materiałów edukacyjnych – na pewno nie zostanie pozostawiony sam sobie!

- Jeśli czujesz, że chcesz zrobić coś bardzo wartościowego – poświęcić swój czas na pomoc innym, dołącz do naszej ekipy i spraw radość innym mieszkańcom naszego miasta. Musisz być jedynie pełnoletni i mieć ochotę na nową przygodę. Warto zabrać ze sobą dużo dobrego humoru, a o resztę się nie martw - mówi Mateusz Janiszewski, regionalny lider wolontariuszy Szlachetnej Paczki. - Nie szukaj powodów, dla których nie chciałbyś sprawić radość innym osobom. Pamiętaj, dobro wraca, a już dzisiaj możesz nią obradować inne osoby - dodaje.

Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki w Świętochłowicach, kliknij TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ala

    Mialam kiedys ogromną chęć z mężem wziac udzial w SzP. A po przeczytaniu wymgow zgloszonych rodzin ręce mi opadły. Patologi i nieróbstwa nie bede sponsorowac!

  • Kubeł zimnej wody

    Miałam "przyjemność" i nigdy więcej. Wypaczony projekt. Wdzięczność tylko na 5 minut.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.