Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach rusza rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

  • Dodano: 2021-08-10 14:30

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym w Świętochłowicach rusza rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Będzie to już 10. edycja tej wyjątkowej inicjatywy w naszym mieście.

"Szlachetna paczka"

"Szlachetna paczka" to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują świąteczne paczki wybranym przez siebie rodzinom zgodnie z ich potrzebami. "Akademia przyszłości" jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy z nauką i wiarą we własne możliwości.

Głównym celem akcji jest dotarcie do najbardziej potrzebujących z mądrą, inspirującą do zmiany pomocą. Żeby dotrzeć z pomocą do rodzin ze Świętochłowic, potrzebni są wolontariusze, to oni w ramach projektu Szlachetna Paczka pomogą najuboższym. W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu Szlachetna Paczka. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.

Zostań wolontariuszem "Szlachetnej paczki"

Aby zostać wolontariuszem, wystarczy zgłosić się na stronie "Szlachetnej Paczki" i poczekać na kontakt lidera regionu. Każdy wolontariusz otrzymuje wsparcie i dostęp do licznych materiałów edukacyjnych – na pewno nie zostanie pozostawiony sam sobie!

- Jeśli czujesz, że chcesz zrobić coś bardzo wartościowego – poświęcić swój czas na pomoc innym, dołącz do naszej ekipy i spraw radość innym mieszkańcom naszego miasta. Musisz być jedynie pełnoletni i mieć ochotę na nową przygodę. Warto zabrać ze sobą dużo dobrego humoru, a o resztę się nie martw - mówi Mateusz Janiszewski, regionalny lider wolontariuszy Szlachetnej Paczki. - Nie szukaj powodów, dla których nie chciałbyś sprawić radość innym osobom. Pamiętaj, dobro wraca, a już dzisiaj możesz nią obradować inne osoby - dodaje.

Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki w Świętochłowicach, kliknij TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ala

    Mialam kiedys ogromną chęć z mężem wziac udzial w SzP. A po przeczytaniu wymgow zgloszonych rodzin ręce mi opadły. Patologi i nieróbstwa nie bede sponsorowac!

  • Kubeł zimnej wody

    Miałam "przyjemność" i nigdy więcej. Wypaczony projekt. Wdzięczność tylko na 5 minut.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.