Wiadomości z Świętochłowic

W Szkole Podstawowej nr 10 otwarto miniogród „Zielona kraina spokoju”

  • Dodano: 2022-06-20 12:15

W minioną środę uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka przecięli wstęgę do nowo powstałego miniogrodu. Gościem honorowym był prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Miejsce dla uczniów

W środę, 15 czerwca grono pedagogiczne wraz z uczniami otwarło powstający od jakiegoś czasu miniogród „Zielona Kraina Spokoju”. Przy oficjalnym przecięciu wstęgi towarzyszyli prezydent miasta Daniel Beger oraz Dyrektor MZO Dorota Leszczyńska. Realizację inwestycji w 80% pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prezydent miasta zapowiada, że w ciągu kolejnych 2-3 lat szkołę czekają kolejne inwestycje, które wpłyną pozytywnie na wizerunek placówki i uczących się w niej uczniów.

Dwie strefy

Szkolny ogród „Zielona kraina spokoju” to miejsce, które nie tylko ma służyć edukacji – ma być także miejscem, w którym uczniowie mogą odpocząć na łonie natury. Z tego powodu podzielono go na dwie strefy: edukacyjną oraz edukacyjno-relaksacyjną. W pierwszej z nich znajdują się warzywa, zioła, drzewa i krzewy owocowe. W strefie edukacyjno-relaksacyjnej będą odbywały się lekcje, lecz uczniowie będą mogli również przychodzić tam, aby się odprężyć i zrelaksować. 

- Gratuluję Dyrektorowi i kadrze pedagogicznej oraz pozostałym pracownikom świetnych pomysłów, zaangażowania i wytrwałości!- czytamy w mediach społecznościowych prezydenta miasta.

W szkole od 2 lat zachodzi wiele zmian – okazuje się, że to nie koniec planów dyrekcji wobec placówki i nowych inwestycji będzie więcej!

Komentarze (2)    dodaj »

  • kurde bele

    "W minioną środę uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka przecięli wstęgę do nowo powstałego miniogrodu. Gościem honorowym był prezydent Świętochłowic, Daniel Beger," a co wyros tam jako radiska albo oberiba! haha

  • Mieszkaniec

    Fantastycznie. Szkoły wreszcie rozwijają się jak nigdy dotąd. Brawo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również