Wiadomości z Świętochłowic

W Szkole Podstawowej nr 2 powstało nowe zewnętrzne boisko do siatkówki

  • Dodano: 2021-09-22 12:30, aktualizacja: 2021-09-22 14:14

Siatkówka w SP 2 zawsze cieszyła się popularnością. Od niedawna uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach mogą trenować tę dyscyplinę na nowym boisku zewnętrznym! 

- Siatkówka w tej szkole zawsze cieszyła się ogromną popularnością. Organizujemy też turnieje, nie tylko dla dzieciaków, ale i dla dorosłych. Brakowało takiego zewnętrznego boiska do siatkówki, także to bardzo wyczekiwana inwestycja - mówił Marek Reich, dyrektor SP nr 2 w Świętochłowicach.

W uroczystym otwarciu boiska zewnętrznego wzięli udział m.in. Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger oraz Zastępca Prezydenta Miasta – Sławomir Pośpiech.

– Trudno mówić o prowadzeniu dobrych zajęć bez odpowiedniej infrastruktury – podkreślił Sławomir Pośpiech, Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice. – Tego brakowało od lat, dlatego cieszę się, że to się zmienia, a kolejnych miejskich inwestycji z każdym kolejnym miesiącem przybywa.

Od tego roku w SP nr 2 działa także Klub Sportowy UKS "Dwójka Świętochłowice". Pod tym szyldem uczniowie szkoły będą startowali w zawodach, a dodatkowe boisko z pewnością pomoże w uzyskaniu dobrych wyników. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również