Wiadomości z Świętochłowic

W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 91km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy

 • Dodano: 2023-05-16 06:15, aktualizacja: 2023-05-16 10:28

2500 złotych i 15 punktów karnych - taki mandat wystawili wczoraj policjanci ze świętochłowickiej drogówki kierowcy Mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 91 kilometrów na godzinę.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

W Świętochłowicach przy ulicy Bytomskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Mercedesem.W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 141km/h!

W związku z tym, 52-letni kierujący na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Do tego otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto saldo punktów karnych na jego koncie wzrosło o 15.

Pamiętajmy!

Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Ujek Fredi

  Ci z mercolami,audicami,bmwi-cami myslom że są królami na drodze.Drogie auto nie upoważnia w żadnym stopniu do łamanie przepisów drogowych!.Brawo Gliniarze!!!

 • Önkel fredii

  A ty będziesz szalał całe życie tramwajem

 • wążzbozowy

  Ci w merolach łamią przepisy szybką jazdą, a ci w punciakach jeżdżąc po osiedlowych drogach ppoż. Jedni drugich warci iks de

 • No i co

  Te fredi well ważzbozowy ,,fandzolisz"

 • zefel

  A od kiedy nie można jeździć po drogach ppoż? Co innego to parkowanie na nich.

 • wążzbozowy

  Jeśli jest oznaczenie pod znakiem "z wyjątkiem służb", to nie można. Ale Polacy potrafią. Taka nacja ze wschodnim sposobem myślenia typu "no przecież przepisy są po to, żeby je łamać".

 • zefel

  Tablica "Droga pożarowa" jest TYLKO tablicą informacyjną a nie znakiem drogowym i można po tych drogach poruszać się samochodami chyba że umieszczony jest także znak "B-1" zakaz ruchu. Gdyby drogami pożarowymi nie można było jeździć tonie wjechałbyś na żadne osiedle. Poza tym zgodnie z prawem nawet parkując za tą tablicą nie możesz dostać mandatu chyba że postawiono też znak "B-35" lub "B-36". Tak wiem że to jest absurdalne i głupie ale tak stanowi prawo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również