Wiadomości z Świętochłowic

Na świętochłowickich drogach trwają działania "Prędkość"

  • Dodano: 2023-06-19 11:15

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwają działania „Prędkość”. Do działań włączyli się również policjanci ze świętochłowickiej drogówki, którzy kontrolują czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W czasie akcji drogówka wykorzystuje wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, z jaką kierowcy poruszają się po drogach Świętochłowic.

Akcja "Prędkość" na chorzowskich drogach

Podstawowym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Ponadto pamiętajmy, że zbyt wysoka prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane między innymi z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Szczęściarz

    Dobrze że jo wyjechoł na wczasy i nie muszą uważać na policja Świętochłowicko a u nich jest tako frela co suszy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również