Wiadomości z Świętochłowic

Wakacje z Muzeum Powstań Śląskich

  • Dodano: 2022-07-01 09:45

Muzeum Powstań Śląskich zaprasza na zajęcia wakacyjne, które będą odbywały się w godzinach od 10:00 do 14:00 w dniach 18, 19, 20, 21 i 22 lipca 2022 r. oraz 22, 23, 24, 25, i 26 sierpnia 2022 r.

Wakacje w Muzeum!

W programie m.in. wycieczka do schronu w Piaśnikach, miejskie podchody, planszówki, zajęcie plastyczne, gry i zabawy z dawnych lat).

Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od osoby za dzień. Zapisy telefoniczne pod nr 32 2452388 wew. 100.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Elwer ze Otylije

    Pare dni temu władze centralne wspólnie z samorządowymi, kościelnymi i m.in. osobami w egzotycznych kontuszach celebrowały wymyślone przez siebie i dla siebie święto Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Świętowanie wspomnienia konfliktu, którym była polsko-niemiecka wojna o bogactwa Górnego Śląska, będąca dla Górnoślązaków de facto wojną domową, samo w sobie wydaje się być pomysłem cynicznym, zwłaszcza w świetle przegranego przez Polskę z kretesem plebiscytu i faktu, że to nowe, kontrowersyjne święto przypada w Światowym Dniu Uchodźcy, a jak wiadomo rezultatem wspomnianej wojny były m.in. wymuszone migracje ludności po obydwóch stronach powstałej w jej efekcie granicy. Trzeba mieć tupet, żeby wpaść na taki pomysł, zwłaszcza w czasie trwania konfliktu terytorialnego za wschodnią granicą, związanego m.in. z czystkami etnicznymi na okupowanym terenie i milionami uchodźców, którzy w jego efekcie opuścili swój kraj.

  • kurde bele

    bydom robic czworte powstanie ale tera ze bajtlami chby jym 3 niy stykuo - co za śrobonie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również