Wiadomości z Świętochłowic

Walcz ze smogiem. Skorzystaj z darmowych przejazdów Kolejami Śląskimi

  • Dodano: 2018-12-19 08:45, aktualizacja: 2018-12-19 09:01

Dziś (19.12) darmowe przejazdy pociągami Kolei Śląskich. Powodem zielona środa i przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza
Koleje Śląskie kontynuują swoje działania proekologiczne. Przypomnijmy: bezpłatne przejazdy obowiązują w każdą trzecią środę miesiąca – podczas kontroli wystarczy pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Ekologiczne formy transportu i ideę bezpłatnej komunikacji w dniach o pogorszonej jakości powietrza wspiera Zarząd Województwa Śląskiego. "Czyste powietrze musi być troską każdego z nas. Tu chodzi o nasze zdrowie" – podkreśla Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Tak też będzie dziś – 19 grudnia. W przedostatnią środę 2018 roku będzie jeszcze jedna okazja do zmiany transportu na ten bardziej ekologiczny. Niestety, znowu pogarsza się jakość powietrza. Już kilka razy Koleje Śląskie zapraszały do darmowych przejazdów kierowców, żeby w ten sposób zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Komentarze (3)    dodaj »

  • mieszkaniec

    dlaczego znowu są te gazetki w naszych skrzynkach pt nasza gazeta Świętochłowice! kiedy się skończy zaśmiecanie skrzynek oraz klatek schodowych! czy w końcu nowa władza zrobi z tym prządek? nie każdy życzy sobie TO mieć w skrzynce na listy, bardzo nachalni są ci wydawcy, Szanowny Panie Prezydencie proszę o interwencję o zaprzestanie tego procederu, dziękuję

  • Czytelnik

    Nie czytaj jak Ci nie pasuje i nie rób afery z niczego..sporo osób chce czytać..ale ty pewnie jesteś zwykłym pieniaczem któremu wszystko przeszkadza..

  • Ave

    A ulotki przeszkadzają?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również