Wiadomości z Świętochłowic

Wielki bal karnawałowy w MBP w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-02-22 23:15

Tegoroczne ferie 2019 w Świętochłowicach powoli dobiegają końca. Przez dwa tygodnie tutejsza Miejska Biblioteka Publiczna organizowała rozmaite warsztaty dla swoich najmłodszych czytelników. Zwieńczeniem zimowej przerwy w nauce była "Parada bajkowych bohaterów”, czyli wielki bal karnawałowy.

Taneczną imprezę zorganizowała filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach, mieszcząca się przy ul. Chorzowskiej 37. W piątek, 22 lutego, tuż po godzinie 16.00 w bibliotece zaczęły się pojawiać postaci rodem z najpiękniejszych baśni. Królowa lodu, Pszczółka Maja, Elza, Pippi Pończoszanka, Królewna Śnieżka, Śpiąca królewna, Smok, Spiderman, czy kowboje i wiele innych znanych bohaterów opanowało taneczny parkiet.

Frekwencja dopisała, a w wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez animatorkę. Tańczyły, brały udział w rozmaitych konkursach, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Mogły też zamawiać ulubione piosenki w DJa. Karnawałową imprezę można uznać za wyjątkowo udaną.

Przypomnijmy, że to już ostatni moment na organizację tego typu imprez, ponieważ karnawał, zwany na Śląsku także "zapustami" lub "mięsopustem" rozpoczął się 6 stycznia i potrwa jeszcze tylko do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 6 marca. Nadejście postu zwiastuje tłusty czwartek, przypadający już za tydzień, czyli 28 lutego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również