Wiadomości z Świętochłowic

Wielki bal karnawałowy w MBP w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-02-22 23:15

Tegoroczne ferie 2019 w Świętochłowicach powoli dobiegają końca. Przez dwa tygodnie tutejsza Miejska Biblioteka Publiczna organizowała rozmaite warsztaty dla swoich najmłodszych czytelników. Zwieńczeniem zimowej przerwy w nauce była "Parada bajkowych bohaterów”, czyli wielki bal karnawałowy.

Taneczną imprezę zorganizowała filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach, mieszcząca się przy ul. Chorzowskiej 37. W piątek, 22 lutego, tuż po godzinie 16.00 w bibliotece zaczęły się pojawiać postaci rodem z najpiękniejszych baśni. Królowa lodu, Pszczółka Maja, Elza, Pippi Pończoszanka, Królewna Śnieżka, Śpiąca królewna, Smok, Spiderman, czy kowboje i wiele innych znanych bohaterów opanowało taneczny parkiet.

Frekwencja dopisała, a w wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez animatorkę. Tańczyły, brały udział w rozmaitych konkursach, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Mogły też zamawiać ulubione piosenki w DJa. Karnawałową imprezę można uznać za wyjątkowo udaną.

Przypomnijmy, że to już ostatni moment na organizację tego typu imprez, ponieważ karnawał, zwany na Śląsku także "zapustami" lub "mięsopustem" rozpoczął się 6 stycznia i potrwa jeszcze tylko do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 6 marca. Nadejście postu zwiastuje tłusty czwartek, przypadający już za tydzień, czyli 28 lutego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.