Wiadomości z Świętochłowic

Wielkie przygotowania do wiosny na Skałce

 • Dodano: 2022-02-18 07:45, aktualizacja: 2022-02-18 08:08

OSiR "Skałka” rozpoczął pierwsze przygotowania do sezonu wiosennego. Już niebawem rozpocznie się sezon rowerowy, dlatego na Skałce trwają prace uzupełniania ubytków na trasach rolkowych wokół stawu. Odwiedzający świętochłowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji nie są jednak zadowoleni z efektu prac remontowych.

Nadchodzi wiosna

Mamy już połowę lutego – niedługo nadejdzie marzec, a wraz z nim wyczekiwana przez wielu wiosna. Rowerzyści i rolkarze niecierpliwie czekają na rozpoczęcie sezonu wiosennego, gdyż piękna pogoda zachęca do wysiłku fizycznego. Na świętochłowickiej Skałce ruszyły już pierwsze przygotowania do wiosny. Odwiedzający staw mogli w ostatnich dniach zauważyć ekipę budowlaną, która uzupełniała ubytki na trasach rolkowych. Dzięki temu znacznie zwiększy się komfort korzystania ze skałkowych ścieżek rekreacyjnych.

Mieszkańcy nie są przekonani

Mimo dobrych chęci władz Skałki, odwiedzający nie byli zachwyceni tym, jak po wypełnieniu ubytków wyglądają ścieżki rekreacyjne. Zauważają, że wcale nie stały się one bezpieczniejsze, szczególnie dla rolkarzy. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się pod postem opublikowanym przez OSiR "Skałka" na Facebooku.

- Komfort? Straszna prowizorka, widziałam wczoraj efekt.

- Właśnie widziałem efekt końcowy - grupa wykonawcza i osoby odbierające wykonanie zlecenia nie jeżdżą na rolkach najwidoczniej. Uskoki przy uszczelniaczu po 1cm. W niektórych miejscach dziury po 2cm przy obrzeżach oddzielających od kostki. Przy jeździe na rolkach taki uskok może skończyć się upadkiem.

Jak widać, najwyraźniej prace remontowe prowadzone na ścieżce rekreacyjnej mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Uzupełnione ubytki już niebawem przetestują rolkarze i rowerzyści – to oni zdecydują, czy uszczelnione odcinki trasy rzeczywiście mogą stwarzać zagrożenie. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • zezowate szczęście

  To te kaleki z mpuk-u?Jakość wykonywanych prac jak za PRL-u ale co się dziwić jak tam prezesem jest piwolej. Kolega wiejskiego chłoptasia.

 • gosść

  Ojoj, nikt im nie powiedział, że asfalt na glebiie pracuje z glebą? to tak jak z betonowymi krawężnikami-wytrzymują jedną kadencje, są tanie i można się pochwalić wyborcom. wiecie poczym poznamy dobrego gospodarza miasta? po tym, że ktawężniki będą granitowe i przeżyją nas wszystkich, a drogi rowerowe i dla rolkarzy będą z solidną podbudową i asfaltem lanym przy odpowiedniej wilgotności gruntu i temp. otoczenia.

 • Mieszkaniec

  Ja wiem że nasz prezydent ma korzenie wiejskie ale żeby od razu remont na poziomie wiejskim? Świętochłowice to nie wioska (jeszcze) więc panie prezydencie jeżeli miasto stać żeby Pana sowicie opłacać pobierając niebotyczne wysokie uposażenie ok 255 000zl rocznie to MY w zamian oczekujemy remonty także na wysokim poziomie a nie na poziomie smoły!!! Ale widocznie nie chce pan drugiej karencji w sumie nam, mieszkańcom to pasuje.

 • Mis

  Remont naszych czasów,w w czwartym roku urzędowania jprd. A on chce postawić halę, hahahaha. Dalej to kupujecie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również