Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wkrótce I Bal Charytatywny Prezydenta Miasta - będą zbierać na leczenie 7-letniego Igora

 • Dodano: 2019-12-11 14:00, aktualizacja: 2019-12-11 15:05

W samym środku karnawału w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie odbędzie się I Bal Charytatywny Prezydenta Miasta Świętochłowice, z którego przychód przeznaczony będzie na leczenie młodego, 7-letniego mieszkańca naszego miasta - Igora. 

Na imprezę zaprasza rzecz jasna prezydent Świętochłowic Daniel Beger, a także katowicka Regionalna Izba Gospodarcza oraz grupa wolontariuszy o nazwie Wszyscy Razem, Wszyscy Równi.

Oprócz dobrej zabawy w programie zaplanowano między innymi aukcje charytatywne, pokazy brazylijskiej samby, przedstawienie teatru ognia, tajemniczą, barmańską niespodziankę i masę innych atrakcji.

Koszt dla jednej osoby to 150 złotych, ale cel jest szczytny.

Przychód z organizacji balu przeznaczony będzie na leczenie 7-letniego Igora ze Świętochłowic

Igor Dusza jest 7-letnim mieszkańcem Świętochłowic. W 2013 roku wykryto u niego guza śródrdzenia. Wówczas został usunięty operacyjnie. Niestety, 4 lata później wystąpiła wznowa. Igor przeszedł kolejną operację. W 2019 roku u Igora wykryto wodogłowie oraz kolejny rozsiew do tylnej jamy czaszki. Aktualnie chłopiec jest pacjentem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przyjmuje chemioterapię - czytamy na stronie Fundacji Iskierka, której Igor jest podopiecznym - Igor ma młodszą siostrę, za którą bardzo tęskni w czasie pobytów w szpitalu. Marzy o locie samolotem, przejażdżce super autem. Bardzo lubi grać w piłkę nożną.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • zefel

  Ciekawe tylko ile prezydent jego dwóch wicków "przyjaźni" oraz ci którym załatwił ciepłe posadki wyciągną ze swoich portfeli.

 • kolega

  Piękna inicjatywa i pokaz współpracy z innymi

 • Robo

  Tak krytykował kostempskiego a teraz bale, przyjęcia, czerwone dywany.... kończ już Beger bo się nie nadajesz!!! Wstyd!

 • Majka

  Jesteś chory, to impreza charytatywna bez lansu

 • zefel

  Cel jak najbardziej szczytny ale najlepszy lans jest zawsze na imprezach charytatywnych. Zauważ że jest to "I Bal Charytatywny Prezydenta Miasta". Gdyby to nie był lans to byłby to Bal Pod Patronatem Urzędu Miejskiego a może po prostu zostałaby zorganizowana zbiórka pieniędzy na leczenie Igora. I jeszcze jedno, każdy taki bal to są również koszta.

 • Iga ziaja z Lędzin

  Brawa dla Prezydenta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.