Wiadomości z Świętochłowic

WOŚP 2023: W Świętochłowicach padła rekordowa kwota! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2023-01-30 12:15

To był wyjątkowy finał WOŚP dla świętochłowiczan -  w tym roku w mieście pobito zeszłoroczny rekord kwoty zebranej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza z okazji 31. finału WOŚP odbyła się na terenie OSiR Skałka.

Mamy rekord!

Wolontariusze WOŚP ze Świętochłowic podzielili się z mieszkańcami wspaniałymi wieściami – wspólnie udało im się pobić zeszłoroczny rekord. Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach zebrano 79 308,25 zł!

- Już wiemy, że to była rekordowa zbiórka pieniędzy dla WOŚP w Miasto Świętochłowice! Ogromny szacunek dla organizatorów, artystów, organizacji samorządowych, jednostek miejskich i wszystkich mieszkańców, którzy złożyli się na ten sukces! #SIEMA – czytamy w mediach społecznościowych dumnego z mieszkańców prezydenta Daniela Begera.

Jak co roku pieniądze zbierano na różne sposobny – poprzez licytacje bądź wrzucanie do fizycznych lub wirtualnych puszek.

Gramy, bo lubimy

Na świętochłowickich ulicach wolontariusze pojawili się już z samego rana. Datki zbierano podczas WOŚP-owego morsowania w stawie Magiera, wizyty w ZOZ Świętochłowice oraz Miejskim Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień. W parku Heiloo w ramach WOŚP można było zwiedzić Schron Bojowy nr 39, wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy oraz spróbować specjałów kuchni polowej.

Główne obchody 31. Finału WOŚP odbyły się na terenie OSiR Skałka. Imprezę rozpoczęto od morsowania w basenie z Klubem Morsów Harciole, następnie odbył się bieg „Policz się z cukrzycą” oraz rozgrzewający maraton zumby. Od 16:00 na Skałkowej scenie odbywały się koncerty i licytacje – nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie, o 20:00 wypuszczono światełko do nieba. 

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia opublikowane przez świętochłowicki sztab WOŚP!

Komentarze (6)    dodaj »

 • Obserwator

  inflację ODLICZCIE

 • Beata

  Szacun dla wszystkich zaangażowanych. Jak zawsze próżno szukać kogokolwiek z ruchu ślązaków oraz filozofa trzebińczyka.

 • Ziga

  A co On ma robić w Swionach?

 • Hanys

  Trzebińczyk to aktor i pewnie tak jak R. Ślązaków będą się popisywać miesiąc przed wyborami ale na to mieszkańcy się nie dają nabrać.

 • Laura

  Nawet nie 2 zł na mieszkańca

 • Hanys

  Nie ma się czemu dziwić. Kwestująca młodzież wolała grzać się przy ognisku, zamiast chodzić i zbierać. To i tak cud, że padł rekord :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również