Wiadomości z Świętochłowic

WOŚP 2024: W Świętochłowicach padła rekordowa kwota! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-01-29 12:15, aktualizacja: 2024-01-29 14:14

To był wyjątkowy finał WOŚP dla świętochłowiczan - w tym roku w mieście pobito zeszłoroczny rekord kwoty zebranej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza z okazji 32. finału WOŚP odbyła się na terenie OSiR Skałka.

Mamy rekord!

Wolontariusze WOŚP ze Świętochłowic podzielili się z mieszkańcami wspaniałymi wieściami – wspólnie udało im się pobić zeszłoroczny rekord. Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach zebrano 88 023 zł! W zeszłym roku udało się zebrać 79 308,25 zł. Jak co roku pieniądze zbierano na różne sposobny – poprzez licytacje bądź wrzucanie do fizycznych lub wirtualnych puszek. Wciąż trwają internetowe aukcje. 

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach

Na świętochłowickich ulicach wolontariusze pojawili się już z samego rana. Datki zbierano także w Szkole Podstawowej nr 1, Muzeum Powstań Śląskich, czy Fundacji Kocia Brygada. W parku Heiloo w ramach WOŚP można było zwiedzić Schron Bojowy nr 39, wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy oraz spróbować specjałów kuchni polowej. Natomiast przy stawie Kalina odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. Biegacze wystartowali o godzinie 12:00 – ich zadaniem było przebiec 2 pełne kółka wokół stawu Kalina. Nie liczyło się tempo – jedni biegli truchtem, inni poruszali się szybkim marszem, a jeszcze inni pokonali trasę z kijkami Nordic Walking! W biegu uczestniczyli również czworonożni przyjaciele! 

Główne obchody 32. Finału WOŚP odbyły się na terenie OSiR Skałka. Imprezę rozpoczęto od morsowania w basenie z Klubem Morsów Harciole, następnie odbył się rozgrzewający maraton zumby. Od 16:00 na Skałkowej scenie odbywały się koncerty i licytacje – nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie, o 20:00 wypuszczono światełko do nieba. 


Czytaj więcej:


WOŚP zagrało po raz 32.!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasłem tegorocznej odsłony akcji jest: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". 

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne;
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry;
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy;
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc;
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Sztab WOŚP w niedzielę po północy poinformował, że do tej pory zebrano 175 mln 426 tys. 813 zł.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia opublikowane przez świętochłowicki sztab WOŚP oraz władze miasta Świętochłowice!

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również