Wiadomości z Świętochłowic

Wpadł na wykroczeniu, ale odpowie również za posiadanie amfetaminy

  • Dodano: 2021-06-29 06:00, aktualizacja: 2021-06-29 06:05

W ręce miejscowych policjantów z patrolówki wpadł 33-latek z amfetaminą. Mundurowi zatrzymali toyotę do kontroli drogowej ze względu na popełnione wykroczenie.

Ponadto bytomianin wkrótce może także usłyszeć zarzut kierowania pojazdem pod wpływem niedozwolonych środków. Grozi mu do kilku lat za kratami.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia

Na ulicy Sportowej świętochłowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą ze względu na popełnione wykroczenie. Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Bytomia. W trakcie czynności legitymowania mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany sytuacją. Badanie alkomatem nie wykazało, aby jechał pojazdem pod wpływem alkoholu. Natomiast w związku z podejrzeniem, że mógł kierować po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, bytomianin musi się liczyć z zarzutami karnymi. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie dwa zwitki foli z białą substancją proszkową. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Policjanci przewieźli zatrzymanego mężczyznę do świętochłowickiej jednostki policji. Tam usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu nawet 3 lata za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również