Wiadomości z Świętochłowic

Wrześniowe wypady uczniów ZSO

  • Dodano: 2021-10-01 06:15, aktualizacja: 2021-10-01 06:36

Nowy rok szkolny to nowe przygody, o czym miała okazję przekonać się młodzież z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach. Uczniowie klas mundurowych II LO wyjechali na obóz szkoleniowo-integracyjny, który odbył się w dniach 21-24 września br., natomiast klasy: 3B (II LO) oraz 7a (SP5) wzięły udział w zajęciach „Nauka wokół nas” prowadzonych przez Uniwersytet Śląski w ramach „Akcji popularyzacji”.

Obóz szkoleniowo-integracyjny

Mundurowi z „Reja” byli bardzo podekscytowani czekającym ich wyjazdem do Kucob, ponieważ coroczny wyjazd jest okazją nie tylko do zacieśnienia więzi i sprawdzenia samego siebie, ale także ma charakter szkoleniowy. W trakcie trwania obozu młodzież nabyła i ugruntowała wiedzę z zakresu musztry, pierwszej pomocy, meldunku MEDEVAC, działań taktycznych, topografii i BLOSu. Nie zabrakło też marszów taktycznych i zajęć nocnych. Licealiści przećwiczyli także ceremoniał wojskowy oraz opanowali podstawy survivalu. Zajęcia były wyczerpujące, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące. Młodzież wróciła zmęczona i szczęśliwa.

Przypomnijmy, że klasy mundurowe z II LO realizują programy Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Oddziałów Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Klas Mundurowych.

Natomiast uczniowie klasy 3B II LO oraz 7a (SP5) postanowili poczuć się jak studenci i wzięli udział w wykładach z zakresu fizyki, chemii oraz inżynierii materiałowej organizowanych przez Wydział Nauk Ś cisłych i Technicznych oraz Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe i zaproszona do sal wykładowych. Zajęcia były fascynujące, pełne ciekawych doświadczeń, w których uczniowie mogli brać udział. Nie zabrakło okrzyków podziwu, m.in. podczas prezentacji zasady działania silników rakietowych czy przygotowywania koktajli chemicznych zmieniających kolor. Prowadzącym zajęcia udało się wzbudzić zachwyt uczestników, a jednocześnie przekazać młodzieży dużo wiedzy w niezwykle interesujący sposób.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą uczestniczyć w ciekawych wyjazdach, ponieważ dzięki nim nie tylko się uczą, ale także budują relacje z rówieśnikami – a to w dobie pandemii i po zeszłorocznym wielomiesięcznym zdalnym nauczaniu jest dla nas priorytetowe. Już jesteśmy w trakcie organizacji kolejnych wyjść – tym razem do teatrów, aby zadbać o wszechstronny rozwój naszej młodzieży. Trzymamy kciuki, aby wszystkie nasze plany udało się zrealizować. – podkreśliła jedna z nauczycielek.

Wrześniowe wypady uczniów ZSO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również