Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wstrzymano remont stadionu na Skałce?

 • Dodano: 2018-12-07 11:15, aktualizacja: 2018-12-08 10:55

Aktualizacja: 08.12.2018 g. 9.45

Mamy oświadczenie prezydenta Daniela Begera, który pisze o braku środków finansowych ze strony miasta:

W mijającym tygodniu spotkałem się na terenie OSiR Skałka z przedstawicielami firmy Mostostal Zabrze. Tematem spotkania było przygotowanie działań do podpisania porozumienia, które chcę zawrzeć z dotychczasowym wykonawcą remontu stadionu. Jest ono konieczne ze względu na uchybienia, jakie występują po obu stronach umowy, które skutkują działaniem na szkodę gminy Świętochłowice. Są to:


➡️ brak zabezpieczenia środków finansowych na poszczególne etapy remontu,
➡️ realizacja inwestycji niezgodnie z założeniami, w tym wycinka drzew.


O braku pieniędzy ze strony Miasta Świętochłowice mówiłem od wielu miesięcy. Apelowałem do poprzedniego prezydenta, by nie podpisywał umowy „na kolanie”, nie mając gwarancji, że miasto będzie mogło sfinansować inwestycję. Poniższe pisma potwierdzają słuszność moich działań:


✔️ z 20.10.2017 – zgłoszenie wniosku przez byłego prezydenta,
✔️ z 5.03.2018 – odpowiedź z Ministerstwa Sportu i Turystyki o negatywnej ❗️opinii wniosku,
✔️ z 16.11.2018 – zgłoszenie wniosku przez byłego wiceprezydenta.


Wskazują one, że od ponad pół roku byliśmy okłamywani o zabezpieczeniu środków na inwestycję.
Co dalej z remontem stadionu? Będę podejmował kolejne działania mające na celu:


1️⃣ zabezpieczenie placu budowy,

2️⃣ ustalenie nowej koncepcji stadionu ze środowiskami piłkarskimi i żużlowymi,
3️⃣ uzyskanie gwarancji finansowych na remont,
4️⃣ wybór wykonawcy i wznowienie prac.


Wczoraj wieczorem na temat Skałki wypowiedział się także Dawid Kostempski.


Wcześniej pisaliśmy:

Portal speedwaynews.pl informuje o wstrzymaniu prac na stadionie żużlowym na Skałce. Niebawem będzie oświadczenie miasta.

Informacje pojawiły się wczoraj po godzinie 17, jednak nikt nie podał jeszcze żadnych szczegółów, wiadomo tylko, że prace wstrzymano kilka dni temu. Kontaktowaliśmy się już z biurem prasowym Urzędu Miasta, które niebawem wyda stosowne oświadczenie w tej sprawie.

Serwis powołuje się na wpis Michała Widery, działacza, trenera, który ten zamieścił na Twitterze.

Komentarze (118)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  Proponuję, żeby Ci co otrzymali krzesełka na pamiątkę, może teraz je zwrócili. W ramach zmniejszenia kosztów remontu, można będzie je ponownie zamontować....

 • gość

  nie można ich zamontować powrotnie - nie spełniałą dzisiejszych norm

 • mieszkańcy ul, Polnej

  Panie Prezydencie Beger,mamy nadzieję że już nie bedzie nam zasmiecać skrzynek pocztowych i klatek gazeta smieciowa , dziekujemy

  • mieszkańcy ul, Polnej
   2018-12-10 22:59
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • mieszkaniec

  w Chorzowie myślą że Świętochłowice, to dzielnica Rudy Śląskiej, przyszłość pokaże

 • gość

  ja tam wolałbym do chorzowa.... w sumie mieszkam w tej części zaanektowanej przez świony z hajduk!

 • O co chodzi ?

  Nawet oficjalny portal Świętochłowic na Facebooku, zamiast poinformować o sytuacji ze stadionem, idzie (śladem byłego prezydenta) w temat braku rewitalizacji Kaliny, strasząc, że nic z tego nigdy nie będzie. Czyżby konto na Facebooku było nadal "przejęte" ?

 • Ijj

  Klupnij sie

 • ...ani za ani przeciw DB.

  ...wszyscy przeciwnicy obecnego prezydenta pomyślcie najpierw zanim coś napiszecie. Gdyby sytuacja z prezydentami była odwrotna to możliwe że byłoby podobnie jak jest teraz...Widocznie jest coś nie tak.Trzeba to sprawdzić i jeśli okaże się że nowy nie ma racji to wtedy możecie krytykować w granicach rozsądku,chociaż wątpię żeby tak było...

  • ...ani za ani przeciw DB.
   2018-12-10 09:40
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Wyrocznia

  Mam rozwiązanie: niech nowy wiceprezydent Bytomia: Michał Bieda (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) rozstrzygnie, czy rozgrzebanie stadionów tuż przed wyborami, bez środków w budżecie, przez byłych prezydentów D. Kostemskiego i D. Bartyle jest w porządku ? Czy dotacje o które w ostatniej chwili występowali dało się w ogóle uzyskać na tego typu obiekt ? Czy wtrzymanie prac budowlanych przez nowe władze jest decyzja słuszną ?

 • Krystyna

  Panie Prezydencie! Pana wybrano by rozwiązywał pan problemy miasta a nie żalił się mieszkańcom i narzekał na poprzednika.

 • Jank

  Ciekawe czy nowy prezudent Bytomia M. Wołosz (PO) z wiceprezydentem M. Bieda (z PO) złożą zawiadomienie na ex-prezydenta D. Bartyle za rozgrzebanie stadionu Polonii bez finasowania innego niż jakieś bajki o dotacjach. Nie nowy prezydent będzie miał się na kim wzorować.

 • speed

  Zarząd klubu kibica natychmiast do dymisji i rozliczyć ich. Widera na spółka z Kulik siebie warci jeden na stadionie zrobił sobie baza dla aut a druga pochytała sobie robota na stadionie.

 • Jak to jest ?

  Ex-prezydent nieźle się miesza. Na swoim FB pisze mniej-wiecej, że wszystko było ok, bo najpierw się zawiera umowy wykonawcze a później załatwia finansowanie zewnętrzne. Tyle że sam wystąpił w 2017 r. o dotację której... nie dostał. Ale jak to ? Bez umowy z wykonawcą ?

 • Pinokio

  Tak tak on ma w tym doświadczenie,najpierw się zamawia meble a potem się nie płaci!

 • Realista

  A już myślałem że faktura za Urząd Pracy tu się pojawi.

 • Kuba

  No i dobrze, lepiej na spokojnie przyglądnąć się sprawie i zacząć remont kiedy swc będzie na to stać a nie stawiać stadion za wyimaginowane cyferki z plakatów wyborczych...

 • Grzesiu

  Czyli za sto lat? Mnie irytuje ze niwy prezydent wszystko niszczy

 • Czyli kto ?

  Kto niszczy bo nie rozumiem ? Bo mi coś się wydaje, że faktycznie zniszczył ten który rozgrzebał trybuny (kiepskie, ale zawsze jakieś), bez gwarancji finansowania budowy nowych.

 • Jaś

  Kiedyś budowałem "Skałkę" teraz łza się w oku kręci! "Rozpieprzyć" i krytykować łatwo ale zbudować daleko trudniej.

 • Ale jaja

  Ale jaja. W Bytomiu nowy prezydent z PO zatrzymuje budowę stadionu piłkarskiego+lodowiska uzasadniając to brakiem funduszy i lipnym wnioskiem ex-prezydenta o dotację (ktorych ministerstwo rzekomo nigdy nie daje na stadiony piłkarskie), a u nas ex-prezydent z PO krytykuje zatrzymanie budowy stadionu piłkarskiego+żużlowego pisząc że wniosek do ministerstwa (złożony już po przegranych wyborach) był wspaniały i wystarczyło czekać na dotację (której notabene rok wcześniej nie dostał). Gdzie jest prawda - niech każdy sympatyk PO sam sobie odpowie.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.