Wiadomości z Świętochłowic

Wybory prezydenckie w niedzielę - sprawdź gdzie i jak głosować

  • Dodano: 2020-06-26 06:15, aktualizacja: 2020-06-25 18:12

28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Świętochłowicach uprawnionych do głosowania jest 36 995 wyborców.

Głos będzie można oddać w 27 obwodowych komisjach wyborczych

Osoby, które do 16 czerwca zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego, otrzymają pakiety wyborcze. W Świętochłowicach jest to 172 pakietów. Dodatkowo takie pakiety otrzymają także osoby, które w ostatnich dniach trafiły na kwarantannę.

W porównaniu do poprzednich wyborów nastąpiła jedna zmiana lokalu, która dotyczy obwodu nr 6. Mieszkańcy ulic Gołęszyców, Ślęzan i Wiślan swój głos mogą oddać w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej 5. Dodatkowo został uruchomiony nowy obwód do głosowania dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej św. Antoni przy ul. Kubiny 11. Dokładną rozpiskę lokali wyborczych wraz z przyporządkowanymi ulicami znajdziesz pod tym adresem.

Do lokali wyborczych powinno się wchodzić w maseczkach. Zachęcamy również do przyjścia z własnym długopisem z niebieskim wkładem. Komisje będą dysponowały, jak dotychczas, swoimi długopisami i jeśli ktoś zdecyduje się na ich użycie, to warto, aby zrobił to w rękawiczkach ochronnych. Przed wejściem do budynku komisji obwodowej będzie trzeba także zdezynfekować dłonie. Wszystko w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.

Głosowanie odbywa się w niedzielę (28 czerwca 2020 r.) w godzinach 7:00 – 21:00. Aby zagłosować trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem.

Komentarze (1)    dodaj »

  • hanus

    Podziękuje za 5 lat łamania konstytucji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również