Wiadomości z Świętochłowic

Wyjaśnienia wniosków z wystąpienia pokontrolnego RIO

 • Dodano: 2021-04-14 06:15, aktualizacja: 2021-04-14 06:28

W dniu 12 kwietnia 2021 roku Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świętochłowicach zajmowała się wnioskami pokontrolnymi Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, które dotyczą okresu od 1 stycznia 2016 do 8 września 2020 r., obejmującego zatem prawie 3 lata poprzedniej kadencji oraz niespełna 2 lata obecnej.

Przedstawiamy skrócony opis wyjaśnień wniosków pokontrolnych RIO.

Publikujemy skrócony opis wyjaśnień, które mamy nadzieję, pozwolą mieszkańcom Świętochłowic zrozumieć źródło uwag wskazanych przez RIO, a tym samym samodzielnie wyciągnąć wnioski, co do istoty sprawy.

Cały dokument z wystąpienia pokontrolnego RIO zamieszczamy TUTAJ.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • anula

  Chwała za to...panie prezydencie idziemy ku dobremu.DZIĘKI.

 • mieszkaniec

  jeszcze tylko pozbyć się z urzędu panów Karcza Respondka Świerka i świony będą normalnym miastem

 • Pytapyta

  SZOKUJĄCE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH wystarczy wpiasac w net i wszystko jasne ...

 • Kasia Wilk

  Obiektywnie uważam że prezydent Beger robi dobrą robotę wyprowadzajac nasze miasto z długów i zapaści. Podejrzewam że gdyby obywatel Kostempski z wieloma zarzutami prokuratorskimi nadal sprawował władzę to miasto znikneło by z mapy Polski. Pozdrawiam Kaśka

 • Yyti

  Teź tak uważam , ten Delfin to był wyjątkowy szkodnik ...

 • elemelek

  wróbelki ćwierkają że Pani Główna Księgowa podziękowała za współpracę bo miała już dość ciągłego firmowania i podkładania się pod tą księgową jazdę po bandzie kierownictwa UM...okręt tonie...

 • Fiona

  Ale jest już inna pożal się Boże księgowa. Chytra na pieniądze i tytuły. Bo koleżanki są naczelnikami wydziałów a ona była tylko księgową. Wystarczy tupet czy trzeba być do tego głupim?

 • as

  Znaczy się, mam rozumieć i uwierzyć, że ten cały tekst został opracowany, sformułowany - a przede wszystkim - stworzony w oparciu o głęboką i rzeczową analizę zasadności zgłaszanych przez RIO zastrzeżeń na podstawie wielogodzinnych konsultacji z prawnikami, wyjaśnieniami składanymi przez urzędników i setkach dokumentów przewertowanych w UM przez Malcherka - figuranta na stanowisku szefa komisji rewizyjnej i resztę wybitnie uzdolnionych tamże? Jedzie mi tu czołg?! Panie Malcherek, został pan wybrany i taką przysięgę pan złożył, by chronić, sprawdzać, kontrolować tych, którzy wydają decyzje i nasze pieniądze, ale szybko pan o tym zapomniał i uznał, że wygodniej chronić własną raczkującą karierę polityczną i tych, którym pan ją chwilowo zawdzięcza. Żyrowanie i krycie jawnych naruszeń prawa może szybko te karierę skrócić. I oby. A ten nic nie wnoszący do sprawy wtręt o przynależności politycznej naczelnika wiele mówi o intencjach autorów tego quasi dokumentu.

 • pilot

  Ten od klamek i grania na flecie i tak tego nie zrozumie

 • Waldemar

  Za niego myśli kto inny

 • Fabcio

  Delfin ma juz nowe zarzuty tym razem prokuratura chorzowska còż , przyjdzie gibać

 • jjj

  A kolega Begera dalej w Kadrach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.