Wiadomości z Świętochłowic

Wyjaśnienia wniosków z wystąpienia pokontrolnego RIO

 • Dodano: 2021-04-14 06:15, aktualizacja: 2021-04-14 06:28

W dniu 12 kwietnia 2021 roku Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świętochłowicach zajmowała się wnioskami pokontrolnymi Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, które dotyczą okresu od 1 stycznia 2016 do 8 września 2020 r., obejmującego zatem prawie 3 lata poprzedniej kadencji oraz niespełna 2 lata obecnej.

Przedstawiamy skrócony opis wyjaśnień wniosków pokontrolnych RIO.

Publikujemy skrócony opis wyjaśnień, które mamy nadzieję, pozwolą mieszkańcom Świętochłowic zrozumieć źródło uwag wskazanych przez RIO, a tym samym samodzielnie wyciągnąć wnioski, co do istoty sprawy.

Cały dokument z wystąpienia pokontrolnego RIO zamieszczamy TUTAJ.

Komentarze (12)    dodaj »

 • anula

  Chwała za to...panie prezydencie idziemy ku dobremu.DZIĘKI.

 • mieszkaniec

  jeszcze tylko pozbyć się z urzędu panów Karcza Respondka Świerka i świony będą normalnym miastem

 • Pytapyta

  SZOKUJĄCE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH wystarczy wpiasac w net i wszystko jasne ...

 • Kasia Wilk

  Obiektywnie uważam że prezydent Beger robi dobrą robotę wyprowadzajac nasze miasto z długów i zapaści. Podejrzewam że gdyby obywatel Kostempski z wieloma zarzutami prokuratorskimi nadal sprawował władzę to miasto znikneło by z mapy Polski. Pozdrawiam Kaśka

 • Yyti

  Teź tak uważam , ten Delfin to był wyjątkowy szkodnik ...

 • elemelek

  wróbelki ćwierkają że Pani Główna Księgowa podziękowała za współpracę bo miała już dość ciągłego firmowania i podkładania się pod tą księgową jazdę po bandzie kierownictwa UM...okręt tonie...

 • Fiona

  Ale jest już inna pożal się Boże księgowa. Chytra na pieniądze i tytuły. Bo koleżanki są naczelnikami wydziałów a ona była tylko księgową. Wystarczy tupet czy trzeba być do tego głupim?

 • as

  Znaczy się, mam rozumieć i uwierzyć, że ten cały tekst został opracowany, sformułowany - a przede wszystkim - stworzony w oparciu o głęboką i rzeczową analizę zasadności zgłaszanych przez RIO zastrzeżeń na podstawie wielogodzinnych konsultacji z prawnikami, wyjaśnieniami składanymi przez urzędników i setkach dokumentów przewertowanych w UM przez Malcherka - figuranta na stanowisku szefa komisji rewizyjnej i resztę wybitnie uzdolnionych tamże? Jedzie mi tu czołg?! Panie Malcherek, został pan wybrany i taką przysięgę pan złożył, by chronić, sprawdzać, kontrolować tych, którzy wydają decyzje i nasze pieniądze, ale szybko pan o tym zapomniał i uznał, że wygodniej chronić własną raczkującą karierę polityczną i tych, którym pan ją chwilowo zawdzięcza. Żyrowanie i krycie jawnych naruszeń prawa może szybko te karierę skrócić. I oby. A ten nic nie wnoszący do sprawy wtręt o przynależności politycznej naczelnika wiele mówi o intencjach autorów tego quasi dokumentu.

 • pilot

  Ten od klamek i grania na flecie i tak tego nie zrozumie

 • Waldemar

  Za niego myśli kto inny

 • Fabcio

  Delfin ma juz nowe zarzuty tym razem prokuratura chorzowska còż , przyjdzie gibać

 • jjj

  A kolega Begera dalej w Kadrach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również