Wiadomości z Świętochłowic

Wykonanie budżetu za 2023 rok pozytywnie zaopiniowane przez Izbę Obrachunkową!

  • Dodano: 2024-04-26 09:00

Kolejny rok z rzędu Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała przedłożone przez prezydenta Daniela Begera sprawozdanie z wykonania budżetu za 2023 rok.

Kolejna pozytywna opinia

22 kwietnia Regionalna Izba Obrachunkowa wydała opinię na temat sprawozdania z wykonania budżetu za 2023 roku, przedłożonego przez prezydenta Daniela Begera. Władze miasta mają powody do radości – sprawozdanie zostało zaopiniowane pozytywnie! 

- W przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu nie występują rozbieżności w stosunku do danych zawartych w sprawozdaniach złożonych przez jednostkę samorządu terytorialnego na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej oraz rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 17 grudnia 2020 r. – czytamy w uzasadnieniu opinii.

Żartobliwie i nieco uszczypliwie w social mediach sprawę skomentował Sławomir Pośpiech, wiceprezydent Świętochłowic.

- Nudne stają się te opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kiedyś to były czasy. Na szczęście powrót do "lepszych Świętochłowic" się nie ziścił! – czytamy w mediach społecznościowych wiceprezydenta.

Nawiązał on do czasów, gdy Świętochłowice zmagały się z ogromnymi problemami finansowymi, a sprawozdanie z wykonania budżetu było opiniowane negatywnie. Uszczypliwie odniósł się także do przegranej Dawida Kostempskiego w wyborach na prezydenta miasta – wskazuje, że podczas jego ostatniej kadencji jako włodarz miasta, Świętochłowice nie były w najlepszej kondycji finansowej.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    A Rio nie bierze pod uwagę zadłużenia z tytułu braku oplat za czynsz bo jak widać lista baaaardzo długa

  • ehhhh tam

    Niech się prezydent cieszy, że przy ocenie budżetu nie biorą pod uwagę np. braku realizacji przedsięwzięć z budżetu obywatelskiego, które w naszym mieście zwyczajnie LEŻĄ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również