Wiadomości z Świętochłowic

XX sesja Rady Miejskiej

 • Dodano: 2019-10-22 08:30, aktualizacja: 2019-10-21 09:17

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu XX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 28 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Porządek obrad XX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 29 sierpnia 2019 roku oraz XIX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 30 września 2019 r.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 21 sierpnia 2019 r. do 18 października 2019 r.
 4. Przedstawienie informacji z wykonania obowiązku złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym za 2018 rok przez osoby określone w art. 24h ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U.  z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).
 5. Przedstawienie informacji na temat oświadczeń o stanie majątkowym radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach, złożonych na początku kadencji 2018 – 2023 w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania (według stanu na dzień złożenia oświadczenia) oraz kolejnych za 2018 rok złożonych do dnia 30 kwietnia 2019 roku, według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wyników wyborów ławników do Sądu Okręgowego w Katowicach na okres kadencji 2020 – 2023.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wyników wyborów ławników do Sądu Rejonowego w Chorzowie na okres kadencji 2020 – 2023.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia bez dalszego biegu zgłoszeń kandydatów na ławników.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia bez dalszego biegu zgłoszeń kandydatów na ławników.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia bez dalszego biegu zgłoszeń kandydatów na ławników.     
 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr V/26/18 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 31 grudnia 2018 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2019 rok.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XX/201/16 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 11 kwietnia 2016 r. w sprawie organizacji wspólnej obsługi przez Urząd Miejski w Świętochłowicach.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego
  w zakresie przyjęcia do realizacji przez Gminę Miasto Ruda Śląska zadania publicznego Gminy Miasta Świętochłowice w zakresie pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu i zapewnieniu miejsc w środowiskowym domu samopomocy typu B dla mieszkańców Świętochłowic z niepełnosprawności intelektualną.
 14. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 15. Interpelacje i zapytania radnych.
 16. Wolne wnioski i oświadczenia.
 17. Zakończenie sesji.

Komentarze (24)    dodaj »

 • FikiMiki

  Ma jeszcze rudy wiekszość? Bo to już raczej równia pochyła :)

 • Ani za B , ani za K...

  ...co niektórzy piszą aby zaistnieć, ale czy naprawdę tak myślą jak piszą? Niech wygraną prezydentowi prosto w twarz co o nim myślą i o tym co robi... Bo pod artykułem to każdy może napisać wszystko bo twarzy nie widać...

 • To ja

  Jak mogą zaistnieć jeśli twarzy nie widać?

 • 1.0.0

  ... samym wpisem chcą zaistnieć, czytać trzeba ze zrozumieniem...

 • Helena

  Proszę już nawet zadania środowiskowych domów samopomocy oddają do Rudy. Wstyd za mamy takie władze miasta.

 • Mieszkaniec

  PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA czy zdał już egzamin dojrzewania zaocznie/wieczorowo/prywatnie?

 • Dzban

  Jak już to egzamin dojrzałości.

 • Majkel

  A ty zdałeś egzamin z życia i dobrych manier? sądząc po jakości wypowiedzi, to chyba nie bardzo prawda? (słowo "ty" celowo napisałem z małej litery)

 • Jacek

  A kogo to interesuje przecież rozumu mu od tego nie przybędzie.

 • Ojciec

  Spalil sie w tej kadencji

 • Otto

  Raczej nie ....

 • Księgowa

  Proszę nie przy śniadaniu. Bym się udławiła.....

 • Miś Uszatek

  Na Wiśniowej przy ogródkach działkowych zaczynają jakąś budowę ? Ktoś coś wie ? Kolejny nowy pomysł UM ?

 • Liść dębu

  Żal mi tych działkowców gdyż w momencie kiedy te budowane tam domki zostaną zasiedlone,właściciele tych ogródków mogą zacząć się pakować.

 • Tiruriru

  Każda budowa powinna posiadać tablicę informacyjną,więc możesz sam przeczytać co tam się robi.

 • Wiśniowy sad

  A g..... Cię to obchodzi Uszatku ciekawski

 • Pinokio

  To zapewne developer Xenakis zaczyna budowę domków na Hugobergu. O te tereny, ich sprzedaż, wycinkę drzew itd. poszła cała [...]oburza wyborcza Begera, pikiety przed UM itp. Ciekawe jakie tereny Beger sprzeda, komu i za ile? Jakich to ,,inwestorów" ściągnie. Bo w kasie pusto.

 • Precz z wścibskimi

  Ja skończą to zobaczysz..a nie bądź wścibski jak się nudzisz to posprzątaj mieszkanie a nie zajmuj się podglądaniem ci kto robi

 • precz z burakami

  Sam sobie posprzątaj swoje mieszkanie cwaniaczku! Mieszkaniec tego miasta ma prawo wiedzieć co się dzieje w jego mieście,to nie prywatny folwark. A jak się nie podoba to wypad stąd.

 • Precz z wscipskimi

  Piszesz precz z burakami to co tu jeszcze robisz??kocham takich jak ty co interesują się wszystkim tylko nie sobą..jak już posprzątasz to Zajmij się tym co dzieje się u ciebie w domu a nie tym co inni robią a będzie z tego więcej pożytku niż z tego łażenia i szpiclowania ..

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również