Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

XXII sesja Rady Miasta na żywo - transmisja audio

 • Dodano: 2019-11-25 08:45, aktualizacja: 2019-11-25 09:01

Zapraszamy do wysłuchania transmisji audio z XXII sesji Rady Miasta Świętochłowice, podczas której podejmowane będą między innymi decyzje w sprawie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi oraz w temacie miejscowego zagospodarowania przestrzennego.

 

Porządek obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad XX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 28 października 2019 roku.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 19 października 2019 r. do 15 listopada 2019 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Chorzowskiej i Przemysłowej.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej, linii kolejowej, ulic Metalowców, Wojska Polskiego, Śląskiej i Ceramicznej oraz granicy administracyjnej miasta.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Śląskiej, Wojska Polskiego oraz granicy administracyjnej miasta.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr X/79/19 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 25 marca 2019 r. w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanych przez miasto Świętochłowice w roku 2019.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu na rok 2020.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Świętochłowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach w pięcioletnie Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach w czteroletnie II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach w czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół i Pracy Pozaszkolnej w Świętochłowicach.
 16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 17. Interpelacje i zapytania radnych.
 18. Wolne wnioski i oświadczenia.
 19. Zakończenie sesji.

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Lis

  Sesja jak kolejny odcinek na Netflixie :D mnie rozwala pan Przewodniczący który atakuje Dawida K. przecież sam dźwigał rączki przez ostatnich 8 lat a teraz wytyka swoje błędy hahaa my to widzimy panie Nowak :D ludzie już otwierają oczka aaa gdybym zapomniał porównanie Koziołka matołka to nic takiego to proszę się nie obrażać za buciki Elfa :D pozdrawiam

 • leopold

  Pan Dawid - już jako radny odkrył,że jeżeli ktoś zamieszkuje kilka lat w naszym mieście to należy mu się godne mieszkanie . Chciałem przypomnieć ,że sprawa dotyczy to osoby zamieszkującej w lokalu bez tytułu prawnego.Oczywiście nie jest istotne na jakiej podstawie wymieniona osoba zajmowała lokal i czy osoba ta płaciła i ma zamiar i możliwości płacić czynsz ,a co z tymi co karnie stoją w kolejce po lokal. Jednocześnie nie zawadzi pytać dlaczego MPGL ponosi straty z tytułu braku wpływu opłat za lokale. Wnioskować należy również ,że wymienione w interpelacji lokale i budynki popadły w nagłą ruinę (przegniłe stropy, wypadające okna) za kadencji i z winy haniebnych zaniedbań niejakiego Begera. A jeszcze nie tak dawno - za kadencji byłego domy te były w świetnym stanie technicznym!!!

 • puszka z pandorą

  to cofnijmy się dalej, a za Mosia były? a za Rawskiej były? Zapytaj Begera co z domkami fińskimi, co z likwidacją straży miejskiej? i inne wyborcze kiełbasy. Widzę że choroba typu ,,wina tuska" o przepraszam ,,delfina" , jest zabójczo zaraźliwa. Beger tak pięknie punktował Kostempskiego, pikiety przed UM itd. To teraz piękne za nadobne.Pokaż co potrafisz skoro się do władzy pchałeś. On potrafi ,,radzić" ,,sniadaniować" ,,kawkować" ,,ciasteczkować"

 • Bartek K.

  Też to zauważyłam że obecny prezydent ma bardzo destrukcyjny wpływ szczególnie na kamienice.W ostatnim roku postarzały się o jakiś 50 lat .Tak samo ulice no zniszczył. To oczywiście sarkazm.

 • Andrzej

  Czy można się zapoznać z tymi nowymi planami zagospodarowania?

 • radny

  Jeden z radnych był dzisiaj ewidentnie “wczorajszy”. Widać to po jego ożywionej gestykulacji i wypowiedzi. Po wydychanym aldehydzie octowym również . Alkoholicy tak mają, że muszą udowodnić sobie i otoczeniu, że panuja nad sytuacją, stąd ponad naturalna śmiałość i odwaga. Błąd. Wezwana policja nie mogła jednak znaleźć delikwenta, gdyż ten przepadł. Wcześniej jednak- w trakcie przerwy technicznej - wizytował gabinet prezydenta, który o wizycie policji w um musiał zostać poinformowany. I tu powstaje szereg pytań. Kto i w jaki sposób uprzedził oraz pomógł się ulotnić radnemu ? Kto ewidentnie tuszował sprawę ? Ba, utrudniał pracę policji. Gdzie reakcja przewodniczącego RM ?Wsytd i hańba, to najlżejsza ocena. Quo vadis Świętochłowice.

 • Patusy

  Pisałem tam w pierwszym miejscu powinni stać z alkomatami i narkotestami jeszcze lepiej na dopalacze. To już jest patologia, kto ma pilnować porządku publicznego w UM koledzy z straży miejskiej?

 • patolog

  Pewnie ukrył się w tej szafie z trupami.

 • Amiga

  Radny bezradny i bezimiennych.

 • Tiruriru

  Choć były Prezydent nie jest moim idolem,to trzeba przyznać że pytanie o zadłużenie M.P.G.L.-u w stosunku do wspólnot mieszkaniowych było strzałem w dziesiątkę! Ja nawet poproszę o rozwinięcie tematu i podanie którym wspólnotom i na jaką kwotę zalega spółka,czy to są kwoty z tytułu "kreatywnej księgowości"czy też może wynikłe z niepłacenia składek na fundusz remontowy. A na koniec chciałbym jeszcze się dowiedzieć w jakiej kolejności są realizowane wnioski złożone o wykup mieszkań z bonifikatą tzn. według kolejności składania (data złożenia wniosku) czy może są jakieś inne kategorie? Pytam bo dziś można było na sesji R.M usłyszeć że już dwadzieścia parę mieszkań zostało sprzedanych,wniosek złożyłem w maju więc interesuje mnie wiadomość kiedy będzie rozpatrywany.

 • Koziołek Matołek

  Były prezydent za to zadłużenie przecież odpowiada, to on zakładał ten cały mpgl i wrzucił im na start 16 baniek długu miasta, no bez jaj

 • myszka miki

  Czyli co, to były Prezydent cygani wspólnoty mieszkaniowe? Miało być uczciwie i transparentnie więc dlaczego to jest nadal ukrywane! Dlaczego administracje płacą za usługi których nikt nie kontroluje a które są wykonywane byle jak lub nawet nie są wykonywane a faktury są wystawiane.

 • Bartek K.

  Ale o tym jakie zadłużenie to Pan były prezydent wie bo 8 lat to zadłużenie narastało.

 • widz

  Już prawie byłem pewien że dziś pierwszy raz sesja będzie bez siary,a tu cyrku ciąg dalszy!

 • Karlus

  Gdzie to włączyć ?

 • Marian52

  TVPiS próg. 1

 • Karlus

  To transmisji video on-line już nie będzie bo biały ekran jest _

 • Pyjter

  trzeba odświezyć, F5.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.