Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

XXIV Sesja Rady Miejskiej

 • Dodano: 2020-01-21 08:15, aktualizacja: 2020-01-20 09:51

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu XXIV sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.


Porządek obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad XXIII sesji Rady Miejskiej z dnia 23 grudnia 2019 - kontynuowanej 30 grudnia 2019 r.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 16 grudnia 2019 r. do dnia 17 stycznia 2020 r.
 4. Sprawozdania z działalności komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XXIII/191/19 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2020 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Miasta Świętochłowice do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia przez Miasto na prawach powiatu Świętochłowice od Wojewody Śląskiego zadania z zakresu administracji rządowej, związanego z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie planu dofinasowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinasowania opłat w 2020 r. za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w publicznych szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Świętochłowice.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa do celów rozliczania kosztów przewozu dzieci i uczniów oraz rodziców w roku szkolnym 2019/2020 w Mieście Świętochłowice.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy komisji stałych Rady Miejskie w Świętochłowicach na 2020 rok.
 11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 12. Interpelacje i zapytania radnych.
 13. Wolne wnioski, informacje oraz oświadczenia.
 14. Zakończenie sesji.

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • Czyste niebo

  Bądź ekoziomalem.

 • Erwin

  A tymczasem Wielki Wódz bejger za nie swoje pieniądze (oj wielkie, wielkie) lansuje swoje oblicze na połowie strony w ogólnopolskim codziennym tabloidzie

 • Blondyn

  Drodzy mieszkańcy Świon. To jest czas kiedy trzeba się wreszcie zastanowić, czy to miasto ma być zaściankiem,czy miastem z wizją rozwoju.To jest czas kiedy trzeba zrobić porządek. Zacząć od referendum i usunąć tego pana,potem wybrać SAMORZĄDOWCA a nie politykiera z po czy PiS. Następna runda to wybory do rady miasta.Czas żeby wszystkie zasiedziałe lumpy poszły na emeryturę polityczną w tym mieście. Jak widać po ostatnich wyborach, radni dbają tylko o siebie i tyle .Czas na zmiany bo faktycznie może się skończyć tak ,że lipiny będą dzienicą rudy.

 • elf

  Beger robi dokładnie to co robił Kostempski - zawiera umowy bez pokrycia w budżecie (Kalina) nie zważając na późniejsze koszty, zatrudnia kolesiów wątpliwej reputacji również spoza Sw-c, całe wysiłki idą nie w kierunku poprawy sytuacji mieszkańców a w nachalne promowanie własnej osoby. Jeden i drugi siebie wart. Dlatego jak najszybciej trzeba zapomnieć o Kostempskim a Begera wymienić w referendum na kogoś kompetentnego. Myślę że co drugi mieszkaniec miasta byłby lepszym gospodarzem.

 • krist

  elf co ty żeś się tak uczepił obecnego prezydenta? kasa pusta po poprzedniku a ty myślisz że p.Beger to czarodziej i wyczaruje? daj mu czas

 • elf

  Nie ma czarować tylko działać. Czarować to on potrafi pustymi hasłami jak np. transparentnosc która jak wszyscy zdążyli się przekonać jest na poziomie poprzednika.

 • długi

  Krist przecież Beger zwołał konferencję prasową bo musiał się pochwalić, że najpierw ogłaszał brak płynności finansowej, kilka miesięcy później, gdy się kapł, że pierwsza konferencja to działanie na szkodę skarbu państwa, szybko musiał prostować te rewelacje, że nagle kilka miesięcy później, miasto cudownie odzyskało płynność finansową.

 • Ala

  Napisałeś że P.Berger działa na szkodę skarbu państwa. O co chodzi?

 • vanitas vanitatum

  Znowu uchwała budżetowa ? Kolejna kompromitacja miasta, bo Beger i jego podwładni najwyraźniej nie są w stanie przygotować poprawnego dokumentu ? Może więc najwyższy czas podać się do dymisji i oszczędzić sobie i mieszkańcom wstydu ?To samo tyczy się begerowych radnych.Dlaczego nie analizujecie projektu uchwały, zanim podniesiecie rękę ?Ile raz będziecie wysyłać ten bubel w świat ? Pal licho, że kompromitujcie samych siebie, ale przynosicie wstyd Świętochłowicom i jego mieszkańcom.Grupie takich nieudaczników, których szczytem intelektualnym jest interpelacja w sprawie krzywej lampy, warto przypomnieć sentencję Einsteina - szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

 • MieszkanKa

  Niektórzy radni też niech się wstydzą bo robili dokładnie to samo przez ostatnie kilka lat. Zgadzali sie na wszystko co "szef" kazał przez podnoszenie raczek do góry. Nic dobrego z tego nie wyszło. Teraz z obserwacji naszej Rady widać, że jak szefu BK z mównicy powie "nasz klub zagłosuje lub nie zagłosuje" to tak głosują klubowicze, jak nie ma hasła to klubowicze nie wiedzą i głosy wstrzymujące...Czy to brak swojego zdania czy strach...

 • Zmęczenie

  Referendum nie rozwiąże licznych problemów, szczególnie tych, które pojawiały się przez ostatnie lata (a nie ostatnie półtora roku). Ta walka o władzę i utrudnianie pracy nowej ekipie staje się męczące. Nic mieszkańcom to nie daje! 8 lat to było sporo, trzeba pogodzić się z przegraną i uszanowac demokracje.

 • PoPis

  To nie idźcie na referendum jeden z drugą! jeśli się odbędzie. Ale pozwólcie się wypowiedzieć innym. Albo przyjdźcie i poprzyjcie tę żałobę. To nie dyktatura. To że ktoś został wybrany, ok, ale doczekać końca kadencji wcale nie musi.

 • Tj

  Zmęczony.... umysł.Nikt nie mówi że chcę Kostempskiego, poprostu Berger się nie nadaje.

 • Gość

  Trafiłeś w sedno.

 • Zorientowany

  Dokładnie tak Tj ! Jedynie trolle na usługach obecnie panującego twierdzą że jest inaczej ale to ze strachu przed porażką i ew,rozliczeniami ich działalności.

 • realista

  Problemy rozwiąże komisarz i to jest najlepsze rozwiązanie,zrobi porządek i ani jedni ani drudzy nie będą mieli nic do powiedzenia.Mogą ewentualnie na placu dać se po pysku i tyle.Wyczyścić to do zera.

 • hanus

  Do Klara.- A mnie się podoba jak tz. prezydecy radni działają a zwłaszcza Z.N. ten mo gowa !!!

 • Mieszkaniec

  Do czego Mo gowa? Do strachu przed własnym zdaniem?

 • W. Elekryczny

  On mioł zawsze głową żeby zarobić a się nie narobić

 • klara

  Może radni prezydenccy poprą referendum i jakoś wyjdą z twarzą z tej ślepej uliczki w którą zabrnęli. Wasz ,,wódz" już na wylocie czas się ocknąć.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.