Wiadomości z Świętochłowic

XXIX Sesja Rady Miejskiej

 • Dodano: 2020-08-11 06:45, aktualizacja: 2020-08-11 06:51

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu na wniosek Prezydenta Miasta XXIX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Sesja będzie transmitowana online na stronie https://swietochlowice.sesja.pl/.

Porządek obrad XXIX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXV/203/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 26 lutego 2020 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2020-2031.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XXIII/191/19 Rady  Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2020 rok.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie realizacji zadania pn. "Poprawa jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice - remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności".
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXI/257/12 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 18 lipca 2012 r. w sprawie zmiany nazwy Muzeum Miejskiego w Świętochłowicach i nadania mu statutu.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników do sądów powszechnych na kadencję 2020 – 2023.
 8. Zakończenie sesji.

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Ze świon

  Ciekawi mnie kiedy odwołają największego monciciela z rady miejskiej.

 • Jorg

  Co znowu chcesz od Nowaka.

 • Adam

  Czy Prezydent albo radni mają wpływ na ceny w sklepach. Niesamowite różnice. Sklep na osiedlu Ustronie naprzeciw dawnego hotelu ulicy Chopina a w nim ceny jak w Paryżu. Karierowicze chcą się szybko dorobić.

 • Tj

  Chyba nie pytasz poważnie? ;O

 • Też problem

  Wolny rynek..ale Ty byś chciał cen urzędowych jak za komuny..idź kupować gdzie indziej i tyle..sklepów dostatek

 • ...zdegustowany.

  ...czemu portal nic więcej nie pisze o akcjii protestacyjnej w OPS? Wszyscy Ci co nie znają specyfiki pracy w tej jednostce powinni w ogóle zamilknąć a nie pisać bzdur...

 • Jessica

  A ciekawe kiedy te referendum w sprawie pana prezydenta ktory ma ludzi z swietochlowic gleboko gdzies kazdy robi co im sie podoba w tych urzendach a pana prezydenta nigdy nie ma i niech zabiera ze soba swoja swite i pania dyrektor ops tez tam panie nic nie robiom tylko siedza sa nie mile i aroganckie dla ludzi a jeszcze strajkuja o podwyzki ciekawe za co jak byla pani Danusia to tego nie bylo wszystko zalatwila i byla mila i wyrozumiala dla ludzi to czeba bylo ja zwolnic

 • 1.0.0

  ...gdzie nic nie robią? Jeśli mowa o OPS to proszę spróbować popracować tam,zapoznać się ze specyfiką tej pracy i wtedy pisać...

 • Mieszkaniec

  Ciekaw jestem nazwy Muzeum Miejskiego ktoś coś?

 • poczekamyzobaczymy

  Ciekawa będzie ta uchwała w sprawie pożyczki z WFOŚiGW gdzie RIO (po raz który to z kolei) wypowiedziało się negatywnie, tzn. nie ma możliwości spłaty, jaką kombinacje alpejską wymyśli Beger i zamydli oczy radnym (bezradnym)? i czy WFOŚiGW da się nabrać? poczekamy zobaczymy. RIO to nie ,,frajerzy" jak swego czasu powiedział niesławny już ,Pośmiech"

 • Mieszkaniec

  Przecież tam na Kalinie ma się już coś dziać i jakąś kasa już była

 • ohp

  Ciekawe czy podczas sesji Pośpiech pochwali się, ze przegrał kolejną sprawę w Sądzie.

 • Genia

  Bardziej zainteresowany jestem dalszym funkcjonowaniem koalicji PiS i RAŚ w naszym mieście, jak wiadomo, gdy prezydent wystawił RŚ, ma nikłe szanse na reelekcję, czyli będzie musiał sięgnąć po tęczową koalicję.

 • Mieszkaniec

  Z wniesieniem pozwu o koronawirus to bardzo plytkie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.