Wiadomości z Świętochłowic

Z mikołajkową wizytą w Rodzinnym Domu Dziecka

  • Dodano: 2020-12-07 08:15, aktualizacja: 2020-12-07 08:29

Policjanci z miejscowej komendy odwiedzili Rodzinny Domu Dziecka nr 1 w Świętochłowicach. Wszystko po to, aby przekazać dzieciom słodkości oraz wielką niespodziankę z okazji Mikołajek. Oprócz maskotki śląskiej Policji – psa Sznupka, wraz z mundurowymi w odwiedziny wybrał się nietypowy gość...

Choć Mikołajki przypadały dopiero w niedzielę, mundurowi z miejscowej Policji już w piątek postanowili wypełnić misję Świętego Mikołaja. Aby zadbać o uśmiechy na twarzach dzieci, odwiedzili podopiecznych z Rodzinnego Domu Dziecka nr 1 w Świętochłowicach. Dwoje wspaniałych ludzi, którzy sprawują pieczę nad czwórką dzieci w wieku od 14 do 17 lat, z uśmiechem na twarzach odebrali z rąk policjantów świąteczne słodkości. Wydarzenie to było o tyle niezwykłe, bowiem stróżom prawa towarzyszył pies Sznupek – maskotka Śląskiej Policji. Jednak to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotowali dla Remigiusza, Jacka, Agatki i Paulinki świętochłowiccy mundurowi. Wraz z nimi w odwiedziny wybrał się nietypowy gość, który został z nimi już na stałe. Maskotka pokaźnych rozmiarów, bo to o niej mowa, to jeden z prezentów dla podopiecznych domu dziecka, którą ufundowali świętochłowiccy policjanci oraz pracownicy cywilni.

Dzięki tej wizycie dzieciaki choć na chwilę mogły zapomnieć o codzienności i cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem. Odwiedziny oraz mikołajkowe upominki wywołały na twarzach wszystkich członków rodziny uśmiechy radości, co z kolei dla policjantów było najpiękniejszym prezentem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.