Wiadomości z Świętochłowic

Z okazji Dnia bez Samochodu ZTM oferuje bezpłatne przejazdy

 • Dodano: 2022-09-21 15:00

Jutro obchodzimy Dzień bez Samochodu. To dzień, kiedy wszyscy kierowcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. Jest tylko jeden warunek.

Dzień bez Samochodu

22 września – w Dzień bez Samochodu – każdy, kto zdecyduje się na podróż komunikacją miejską i będzie posiadał przy sobie dowód rejestracyjny, będzie mógł jechać autobusem, tramwajem i trolejbusem bez biletu. Dla pasażerów korzystających w tym dniu z komunikacji przygotowano także drobną niespodziankę.

- Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów 22 września, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego. Ponadto, w ramach obchodów Dnia bez Samochodu, w autobusach będzie można otrzymać drobny gadżet i mały poczęstunek - czytamy na stronie ZTM. 

Na wybranych liniach wraz z kontrolerami biletów pojawią się hostessy, które w ramach podziękowań dla pasażerów będą rozdawać upominki. Przeprowadzana będzie także ankieta dotycząca komunikacji miejskiej.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (5)    dodaj »

 • Pieszy

  Stracony pomysł tego typu inicjatywa w cebulandi nigdy się nie sprawdzi.Cebule nadał uważają że posiadając samochód to wyznacznik luksusu i bytu po drugie wartość samochód nierzadko przewyższa tak naprawdę możliwości finansowe właściciela na zasadzie zastaw się a postaw i więcej samochód stoi niż jeździ tak żeby sąsiad widział dlatego choćby się z3srać to rzadko która cebula skorzysta z takiego dnia jak darmowa komunikacja miejska bo co powie sąsiad lepiej tradycyjne jak codziennie stać w korku żeby kilka kilometrów przejechać w kilkadziesiąt minut.

 • ehhh

  Wolę stać w korku 30 minut niż czekać na konkretny autobus 30 minut. Ale ludzie, którzy nie maja nawet prawa jazdy i uważają się za takich bojowników o środowisko, tego nie zrozumieją.

 • Hahaha

  Prawo jazdy jest dobre na wsiach. GŚ jest na tyle dobrze skomunikowany, że nie trzeba mieć ani prawka, ani tym bardziej trzech "hebli" za 1000zł w jednej rodzinie. Ale przyjezdni ze szkieletczyzny tego nie zrozumieją.

 • Marian

  Dokładnie, do puki komunikacja nie będzie kursować co 10 min, a w godz. szczytu co 5 min, to nie ma szans zostawić auta w garażu. Ja też jechałem autem, bo po drugiej zmianie by musiałem czekać na autobus 50 min. Po 18 jeżdżą już co godz. Paranoja.

 • Mieszkaniec

  Jesteście tacy ograniczeni czy tylko udajecie?ZTM to nie tylko 201 a po drugie jeszcze mamy KŚ które GliwiceKatowice ma bardzo dobre połączenie i nowe klimatyzowane pociągi bez patoli.No i swoją drogą nie mam nic do samochodu ale widząc częstotliwość powiększających się korków z perspektywy np roweru podziwiam cierpliwość i upartość .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również