Wiadomości z Świętochłowic

Za nami uroczysta gala „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. Kogo nagrodzono?

  • Dodano: 2023-12-01 08:45, aktualizacja: 2023-12-11 11:17

Po raz kolejny w CKŚ odbyła się gala rozdania nagród „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. W tym roku wyróżniono 4 podmioty: jedną osobę prywatną, organizację pozarządową oraz dwa podmioty prywatne. Komu kapituła przyznała nagrody?

Działają na rzecz miasta

W Centrum Kultury Śląskiej znów przyznano nagrody „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. W tym roku kapituła postanowiła wyróżnić 4 podmioty, które dumnie reprezentują i promują Świętochłowice. Nagrody otrzymali:

  • Krzysztof Bas, trener Speedway Śląsk Świętochłowice,
  • Stowarzyszenie Wszyscy Razem, Wszyscy Równi – stowarzyszenie pomagające osobom chorym, często na bardzo rzadkie schorzenia.
  • DEMARKO Special Trailers - firma rozpoznawalna na światową skalę oraz sponsor tytularny MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice
  • Radio Silesia.

Nagrodzeni odbierali swoje nagrody z rąk prezydenta miasta Daniela Begera oraz wiceprezydentów: Sławomira Pośpiecha i Aleksandry Poloczek.

- Jeszcze raz kłaniam się wszystkim nagrodzonym przez Kapitułę i cieszę się że wspólnie z Sławomirem Pośpiechem, Olą Poloczek oraz zaproszonymi gośćmi mogliśmy wczoraj docenić Waszą działalność - czytamy w mediach społecznościowych prezydenta Daniela Begera.

Kto otrzymuje nagrody?

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice” przyznawany jest osobom i podmiotom, które działają na rzecz promocji miasta i szerzenia wiedzy na jego temat. Podmioty te prowadzą działalność naukową, kulturalną, oświatową, społeczną, sportową czy gospodarczą, przyczyniając się przy tym do rozwoju miasta. Nagroda jest wyrazem wdzięczności i uznania za działalność na rzecz Świętochłowic. 

Upoważnionymi do zgłaszania kandydatów do Nagrody są Prezydent Miasta Świętochłowice, Radni Rady Miejskiej, organizacje pozarządowe działające na terenie Świętochłowic i przedsiębiorcy mający siedzibę w Świętochłowicach. Prezydent przyjmuje wnioski o przyznanie nagrody wraz z uzasadnieniem do 30 czerwca roku następnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również