Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Za znęcanie się nad bliskimi świętochłowiczanin może trafić za kraty

 • Dodano: 2020-02-12 08:15, aktualizacja: 2020-02-12 08:31

Kolejny domowy oprawca odpowie przed sądem. Tym razem świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta.

Mężczyzna od połowy ubiegłego roku znęcał się nad swoimi rodzicami, a w dniu interwencji ich pobił. Świętochłowiczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy m.in. w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, pijany syn bije ojca. Na miejsce pilnie udali się policjanci z ogniwa interwencyjnego. Na klatce schodowej zauważyli wybiegającego ze wskazanego mieszkania mężczyznę. Mundurowi podjęli wobec niego próbę legitymowania. Był on pobudzony i agresywny. Pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem, nie stosował się do poleceń policjantów. Mundurowi obezwładnili agresora. Następnie ustalili, że 41-letni świętochłowiczanin po powrocie do domu w dniu interwencji, zaczął się awanturować. Następnie poszarpał i uderzył swoich najbliższych. W rozmowie z pokrzywdzonymi na jaw wyszło również, że ich syn od połowy ubiegłego roku regularnie znęca się nad nimi. Zatrzymanego agresora policjanci przewieźli do miejscowej komendy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił, może trafić za kraty nawet na 5 lat. Na wniosek śledczych, prokurator objął 41-latka policyjnym dozorem. Zastosował wobec niego również zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec swietochlowic

  Pozamykac tych ludzi jak mozna pobic rodzicow

  • Mieszkaniec swietochlowic
   2020-02-12 12:58
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Rudzianin

  Tacy są ludzie w tym katolickim kraju.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.