Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zabiła psa ze szczególnym okrucieństwem. Właśnie rozpoczął się proces sądowy

 • Dodano: 2018-11-26 13:30

Przed Sądem Rejonowym w Chorzowie rozpoczął się proces Ewy G. ze Świętochłowic oskarżonej o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem oraz wcześniejsze znęcanie się nad zwierzęciem.

O tej sprawie pisaliśmy w marcu tego roku. 27 marca wędkarze łowiący ryby w stawie Zacisze (wcześniej Magiera) dokonali makabrycznego odkrycia. Z wody zostało wyciągnięte ciało psa. Miał on skrępowany pysk i łapy taśmą klejącą. Pies w sposób bestialski został skatowany i utopiony. Wkrótce policja ustaliła, że właścicielką zwierzęcia była 33-letnia świętochłowiczanka. Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała się do zabicia zwierzęcia. Tłumaczyła, że pies stał się agresywny i obawiała się, że jej coś zrobi.

Ewa G. jest bezrobotna i samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Podczas rozprawy, oskarżona odmówiła składania wyjaśnień przed sądem. Uroniła kilka łez, gdy odczytywano jej wyjaśnienia dotyczące zabójstwa psa. Prokurator oskarżył ją o znęcanie się nad suczką ze szczególnym okrucieństwem. Ewa G. nie dawała jej jeść ani pić, a potem z konkubentem, który aktualnie przebywa w Wielkiej Brytanii, zabiła Gaję i wrzuciła ją do stawu.

Z wcześniejszych przesłuchań wynika, że Ewa G. adoptowała psa ze schroniska. Miała być prezentem dla dzieci.

– Nie chorowała, ale potem zrobiła się agresywna, doskakiwała do ludzi, Szukałam sposobu, by pozbyć się psa – mówiła w trakcie śledztwa Ewa G.

Przed świętami Bożego Narodzenia postanowiła pozbyć się suczki. Razem z partnerem Pawłem Z. postanowiła utopić Gaję.

- Położyliśmy ją siłą, Paweł przytrzymywał ją kolanem, ja wiązałam jej nogi taśmą, a pysk smyczą […] Odeszłam w stronę ławek, potem usłyszałam plusk do wody i słowa Pawła „już po wszystkim”. Dzieciom i sąsiadom powiedzieliśmy, że Gaja uciekła. Jedynie mama i siostra znały prawdę – takie wyjaśnienia Ewa G. składała na etapie śledztwa.

Sąsiedzi Ewy G. i wędkarz, który w marcu znalazł psa w stawie, twierdzą, że Gaja nie była agresywna. Lekarze weterynarii, którzy robili sekcję zwłok psa, stwierdzili, że nad suką pastwiono się ze szczególnym okrucieństwem. Z sekcji zwłok wynika, że pies został skatowany i stracił przytomność. Suczka żyła, gdy wrzucono ją do wody. Bezpośrednią przyczyną zgonu było utonięcie. Według opinii lekarzy weterynarii, gdyby zwierzę nie zostało wrzucone do wody, to najprawdopodobniej i tak by zmarło.

Na etapie śledztwa Ewa G. chciała dobrowolnie poddać się karze i pójść do więzienia na rok. Zdecydowano jednak, że proces będzie się toczył. Za zabójstwo psa ze szczególnym okrucieństwem grozi jej do 5 lat więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 16 stycznia o godzinie 10.00. Partner oskarżonej do dziś przebywa za granicą.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Deisy

  Kara bardzo śmieszna. Powinna odpowiedzieć za swój czyn, trzy lata dałyby jej do myślenia a nie 6 miesięcy. Mogła oddać pieska do schroniska, nie musiała skazywać ją na karę śmierci!!! Okropna kobieta, mam nadzieję, że los jej za to odpłaci.

 • Swietochlowiczanka

  Bardzo proszę go udostępnić Im więcej komentarzy na taki temat tym bardziej, może kiedyś będzie zaoszczona kara dla takich "ludzi" już powiem łagodnie o tej kobiecie... aby mój komentarz się pojawił...

 • Swietochlowiczanka

  Dlaczego nie ma Mojego komentarza???

 • Gosc

  Mojego też nie ma.

 • Gościu

  Pokazac twarz, po co zakrywacie?

 • Macgyver

  Za kraty z tym zwyrodnialcem! Tylko odsiadka żadne zawiasy! Takie bydło trzeba wyrywać jak chwasty.

 • 3xk

  Za brak uczuć, za bestialstwo, za CIERPIENIE oboje powinni dostać maksymalny wyrok- i nie ma, że dzieci... Pamiętajcie, że przykład idzie z góry- skoro pies był głodzony i skatowany to dzieci też to widziały.............i będą myślały, że tak jest dobrze, bo MAMA tak robiła.CZY KTOŚ MOŻE SOBIE WYOBRAZIĆ TAKIE MĘCZARNIE? Kiedyś sąsiad mi powiedział, że jak widzi nawet najmniejsze istoty żyjące, to sobie wyobraża, że mają serce, żołądek, wątrobę, układ nerwowy...czy to nie daje nam ludziom do myślenia? Czym się od innych różnimy? A to my siejemy dookoła cierpienie i ból. Świat jest piękny tylko trzeba chcieć go takim zobaczyć.Dzikie zwierzę atakuje gdy jest głodne albo walczy o przetrwanie a człowiek? I kto tu jest DZIKI?

 • Tadeusz

  Widziałeś kiedyś co kot potrafi zrobić z myszą zanim ją zabije?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.