Wiadomości z Świętochłowic

Zagłosuj na świętochłowickie projekty w śląskim budżecie obywatelskim

  • Dodano: 2020-09-10 08:00, aktualizacja: 2020-09-10 06:41

Rozpoczęło się głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 23 września. Zachęcamy do głosowania na świętochłowickie propozycje.

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania.

Wyniki głosowania poznamy w październiku

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Zadania regionalne, które dotyczą naszego miasta:

"Ślązak Miesiąca" - cykl spotkań z ciekawymi ludźmi kultury, sportu, sztuki, polityki, działaczami w Muzeum Powstań Śląskich - Planuje się zorganizowanie 8 spotkań w Muzeum Powstań Śląskich z ludźmi związanymi ze śląską kulturą, sportem, sztuką, polityką i działaczami, którzy mają wpływ na region w skali makro i mikro oraz reprezentują województwo śląskie w kraju i na arenie międzynarodowej. Będą to osoby wielkiego formatu (tzw. gwiazdy – aktorzy, artyści) jak i osoby mniej znane, pracujące u podstaw. Poszczególnym spotkaniom towarzyszyć będą występy (np. mini koncert, monodram, stand-up) lub prezentacje przygotowane przez zaproszonych gości.

Wielogłosowa Muzyka Sakralna „Niezgłębione Piękno” - Projekt zakłada wykonanie 2 koncertów w wykonaniu chóru Ex Animo Parafii NSPJ w Świętochłowicach z towarzyszeniem solistów oraz kilku muzyków orkiestrowych. W repertuarze koncertów znajdą się utwory muzyki sakralnej różnych epok w tym także utwory znamienitych polskich kompozytorów. Zamierzenie wpisuje się w bogatą tradycję śląskiej chóralistyki, którą chcemy poprzez projekt kultywować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również