Wiadomości z Świętochłowic

Zajęcia dodatkowe w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych

  • Dodano: 2021-06-08 06:15, aktualizacja: 2021-06-08 06:30

Czerwiec 2021 r. to czas przygotowań do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

W tym roku, w ramach projektu „Rozwój zawodowy uczniów świętochłowickich szkół” programu RPO Województwa śląskiego na lata 2014-2020, uczniowie kształcący się w zawodzie elektryk, mają możliwość przygotować się do tego egzaminu pod okiem nauczyciela.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a podczas nich uczniowie wykonują zadania zawodowe w formule egzaminacyjnej oraz powtarzają teorię.

Powrót do szkoły pozwolił na zorganizowanie kursu i egzaminu dla uczniów w celu nadania uprawnień kwalifikacyjnych SEP do 1kV umożliwiającego podjęcie samodzielnych czynności zawodowych w zawodzie Elektryk.

W ramach dodatkowych zajęć chcemy, aby uczeń powtórzył wiedzę i umiejętności dotyczącą montażu instalacji elektrycznych w zakresie dobierania narzędzi do wykonywania montażu i demontażu instalacji elektrycznych, trasowania przebiegu przewodów i rozmieszczenia osprzętu instalacyjnego na podstawie dokumentacji, wykonania połączeń między podzespołami elektrycznymi na podstawie dokumentacji oraz sprawdzenia poprawności działania instalacji elektrycznej po wykonaniu montażu. Oprócz tego uczniowie mają możliwość wykonania zadań dotyczących montażu maszyn elektrycznych, czyli montowania układów sterowania i regulacji maszyn elektrycznych, montowania układów zasilających i zabezpieczających maszyny i urządzenia elektryczne. – mówi Marek Wiora, nauczyciel.

W kolejnym roku szkolnym w zajęciach przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie będą mogli uczestniczyć m.in. elektrycy, elektronicy, kierowcy mechanicy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • SW

    Ale fajna ta tablica. Przypomniały mi się stare dobre czasy na praktykach :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również