Wiadomości z Świętochłowic

Zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór za zlekceważenie sądowego zakazu

  • Dodano: 2021-03-12 06:15, aktualizacja: 2021-03-12 06:25

Środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju zastosował prokurator wobec obywatela Ukrainy.

Mężczyzna prowadził volkswagena pomimo orzeczonego przez sąd 4-letniego zakazu. Ponadto 27-latek może wkrótce usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, jeśli wykonane badanie krwi to potwierdzi. Grozi mu nawet kilka lat za kratami.

W miniony poniedziałek przed północą, policjanci w trakcie patrolowania ulicy Barlickiego zauważyli osobowego volkswagena. Kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył, nerwowo oglądając się za siebie. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 27-letni obywatel Ukrainy. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wsiadł za kierownicę osobówki pomimo obowiązującego go jeszcze ponad 3 lata sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W trakcie czynności mundurowych mężczyzna był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. To wzbudziło podejrzenie stróżów prawa. Tym bardziej że orzeczony przez sąd zakaz był następstwem tego, że 27-latek dopuścił się przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdu pod wpływem narkotyków. Policjanci postanowili przebadać go na zawartość środków psychoaktywnych. Pobrana próbka śliny za pomocą testera narkotykowego okazała się pozytywna. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, obcokrajowiec musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grożą surowe konsekwencje. Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat więzienia. Wczoraj prokurator objął go policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ola

    A nie lepiej Giza takie przestępstwa wydalić z kraju niż utrzymywać na koszt polskiego podatnika ? Niech na Ukrainie rozdania my mamy dość własnych problemow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.