Wiadomości z Świętochłowic

Zakochani w bieganiu są wśród nas!

  • Dodano: 2023-02-13 06:15, aktualizacja: 2023-02-13 06:31

W miniony weekend na katowickiej Dolinie Trzech Stawów pojawili się zakochani... w bieganiu i aktywnym stylu życia. Odbywał się tam, już po raz dziewiąty, walentynkowy bieg Parkowe Hercklekoty.

Parkowe Hercklekoty

W przeprowadzeniu biegu pomagali wolontariusze ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Do ich zadań należało zabezpieczanie trasy biegu, dla ponad 600 startujących biegaczy i zawodników nordic walking, praca w depozycie i biurze zawodów.

Udział w wolontariacie bardzo mi się podobał, wszystko było dobrze zorganizowane, każdy z nas otrzymał certyfikat i zestaw gadżetów od organizatorów – podsumowywał Maks Walas, uczeń klasy ósmej SP nr 2.

Nasi uczniowie kolejny raz nie zawiedli, poświęcając swój wolny, weekendowy czas, dzięki nim impreza mogła przebiegać w bezpieczny sposób – mówił po biegu dyrektor świętochłowickiej SP2, pan Marek Reich.  Podoba mi się, że ich udział w wolontariatach to nie tylko chęć zdobycia kolejnych punktów z zachowania, ale przede wszystkim chęć pomocy i pracy na rzecz innych – podkreśla pan dyrektor.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również