Wiadomości z Świętochłowic

Zaniepokojona kobieta poinformowała służby, że nie ma kontaktu ze znajomą

  • Dodano: 2023-07-26 14:15, aktualizacja: 2023-07-27 07:16

26 lipca do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie, że od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z jedną z lokatorek budynku przy ul. Dworcowej.

Interwencja Straży Pożarnej przy ul. Dworcowej

W środę około godziny 12.00 do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorką budynku przy ul. Dworcowej 23. W interwencji brało udział sześciu strażaków.

- O godzinie 12:04 otrzymaliśmy zgłoszenie od dyżurnego policji, że w budynku przy ul. Dworcowej 23 od kilku dni nie ma kontaktu z jednym z lokatorów. Do zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu strażakom udało się uzyskać kontakt z lokatorką. Okazało się, że nie jest ona w stanie otworzyć drzwi od środka. Strażacy do środka mieszkania dostali się otwartym oknem, poprzez drabinę mechaniczną. Natychmiast udzielili wsparcia osobie, która znajdowała się w mieszkaniu. – informuje Oficer Prasowy Rafał Binięda.

- Strażacy na miejscu zastali leżącą na podłodze 59 letnią kobietę z urazami kończyn dolnych. – dodaje mł.asp. Michał Tomanek

Kobieta została przewieziona do szpitala

Okazało się, że kobieta doznała urazu i przez to nie była w stanie otworzyć drzwi. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego.

- Osoba, która znajdowała się w mieszkaniu była przytomna. Sama jednak nie była w stanie podejść do drzwi z powodu urazu. Strażacy przekazali osobę z mieszkania zespołowi ratownictwa medycznego, który został zadysponowany na miejsce zdarzenia. Kobieta została zabrana na szczegółowe badania do szpitala w Chorzowie. Działania zostały zakończone o godzinie 13.01. – przekazuje Rafał Binięda.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również