Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zapraszamy miłośników sportów zimowych na wydarzenie "Bezpieczne Ferie 2020"

  • Dodano: 2020-01-23 08:30, aktualizacja: 2020-01-24 17:28

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Urzędem Miasta Świętochłowice oraz OSIRSkałka”, serdecznie zapraszają miłośników sportów zimowych na wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”.

Event odbędzie się 25 stycznia 2020 r. na terenie lodowiska OSIR „ Skałka”. Do wygrania super nagrody.

Już w najbliższą sobotę na lodowisku OSIR „ Skałka” odbędzie się wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Start imprezy o godz. 10:30. Przedsięwzięcie będzie miało na celu nie tylko podsumowanie czasu zimowych ferii, ale również popularyzację sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. Wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020” organizowane jest z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przy współudziale Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta Świętochłowice oraz OSIR „ Skałka”. Plan eventu będzie obejmował szereg atrakcji. Mundurowi będą edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia. Z dorosłymi stróże prawa porozmawiają przede wszystkim o konsekwencjach uprawiania sportów zimowych pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Zaprezentowane będą okulary, które stymulują widzeniew stanie nietrzeźwości. Dorośli będą mogli założyć alko i narko-gogle i przekonać się jak negatywny wpływ na jazdę ma alkohol czy narkotyki. Dla młodzieży funkcjonariusze świętochłowickiego garnizonu przygotowali „pingwinkowe zawody”. Do wygrania kaski narciarskie. Dodatkowo dla wszystkich chętnych bez względu na wiek nieodpłatnie zostanie udostępnione lodowisko. Straż Miejska w Świętochłowicach przygotowała dla najmłodszych mini konkursy na „najładniejszą kolorowankę” oraz „rzuć rzutką jak najdalej”, a także pokaz radiowozu oraz jego wyposażenia, natomiast Państwowa Straż Pożarna omówi zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejscu nie zabraknie również maskotki śląskiej policji, – Sznupka, a także jego przyjaciół, tj.: Świonka, maskotki Straży Miejskiej i Wiewiórki, maskotki OSIRSkałka”. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Plan eventu:

  •  godz. 10:30 – 11:00 rozpoczęcie
  •  godz.: 11:00 –11:45 nieodpłatna jazda na lodowisku,
  •  godz.: 11:00 – 11:45 uruchomienie zapisów dla chętnych do udziału w „pingwinkowych zawodach”,
  •  godz.: 12:00 –13:00 zawody
  •  godz.: 13:30 – 14:00 wręczenie nagród
  •  godz.: 14:00 zakończenie imprezy

Co zrobić, aby wziąć udział w zawodach:

Jeżeli masz 10 - 15 lat, przyjdź z pełnoletnim opiekunem w godzinach 11:00-11:45 na lodowisko OSIR „Skałka”,
Z uśmiechem na twarzy wpisz się na listę zawodników, gdzie następnie otrzymasz numerek startowy przypisany do swojego nazwiska. O godz.: 12:00 rozpocznie się rywalizacja!!! Będziesz musiał slalomem pokonać cztery pingwinków jedną i drugą stronę. Pamiętaj! Kask ochronny i łyżwy we własnym zakresie.

Zapraszamy miłośników sportów zimowych na wydarzenie "Bezpieczne Ferie 2020"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.