Wiadomości z Świętochłowic

Zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Za jedną z nich został wydany list gończy!

  • Dodano: 2024-05-02 07:15, aktualizacja: 2024-05-02 07:21

W poniedziałek kolejne dwie osoby poszukiwane zostały zatrzymane przez miejscowych policjantów. Pierwszy z nich 25-letni świętochłowiczanin poszukiwany był za przywłaszczenie i zniszczenie nienależących do niego dokumentów. Natomiast za 29-latkiem został wydany list gończy za wcześniejsze kradzieże oraz kradzieże z włamaniem.

Ukrywał się ponad rok

Do kolejnych dwóch zatrzymań osób poszukiwanych doszło w poniedziałek w godzinach porannych. Kryminalni wpadli na trop ukrywającego się od ponad roku 29-latka ze Świętochłowic. Za mężczyzną został wydany list gończy w związku z wcześniejszymi kradzieżami oraz włamaniami. Podczas zatrzymania poszukiwanego mężczyzny, policjanci ujawnili w jego mieszkaniu woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty posiadania substancji zabronionych, po czym zgodnie z postanowieniem gliwickiego sądu trafił do aresztu.

Recydywista

Policjanci z nieetatowego zespołu do spraw poszukiwań świętochłowickiej komendy podczas patrolowania ulicy Łagiewnickiej zauważyli doskonale znanego im mężczyznę. W swojej przeszłości był wielokrotnie zatrzymywany przez mundurowych za liczne przestępstwa. I tym razem Sąd Rejonowy w Chorzowie wydał nakaz doprowadzenia 25-latka do aresztu za popełnione w przeszłości przestępstwa przywłaszczenia i zniszczenia nienależących do niego dokumentów. Policjanci zatrzymali go i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Świętochłowice / fot. KMP Świętochłowice

Komentarze (1)    dodaj »

  • Truda

    Ale się tu nazjeżdżało patologii z PL...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również