Wiadomości z Świętochłowic

"Zawód łączy pokolenia" - warsztaty w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych

  • Dodano: 2019-10-23 14:15

21 października w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świętochłowicach rozpoczęły się tygodniowe warsztaty zawodowe, których głównym celem jest przybliżenie kształcenia branżowego i technicznego młodzieży świętochłowickich szkół podstawowych. Tegoroczne warsztaty odbywają się pod hasłem "Zawód łączy pokolenia".

Pierwszego dnia do szkoły zawitali uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 2. Na początku uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez mgr Grażynę Czerny, szkolnego doradcę zawodowego. Następnie wysłuchali prelekcji Ryszarda Kamińskiego, właściciela firmy TELSTAR z Katowic, który zapoznał uczestników z wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy przez pracodawców. Na koniec, po podzieleniu na mniejsze grupy, udali się do pracowni zawodowych, gdzie mogli sprawdzić się w zawodzie elektryka, informatyka – programisty, sprzedawcy lub fryzjera. 

W pracowni sprzedażowej uczniowie układali towary na półkach wg własnej aranżacji i symulowali sprzedaż, w pracowni fryzjerskiej projektowali i wykonywali fryzury lub mogli sprawdzić budowę włosa za pomocą Trichoskopu cyfrowego Dino-Lite zakupionego w ramach projektu "Rozwijam zawodowe skrzydła". W pracowni elektrycznej uczniowie montowali układy elektryczne wg wcześniej przygotowanego schematu elektrycznego, a w pracowni informatycznej programowali roboty Lego Mindstorms - mówiła Elżbieta Wieszała z Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych. - W kolejnych dniach odbędą się warsztaty dla pozostałych szkół, a we wtorek i środę w godzinach 16.30 – 18.00 zapraszamy do naszej szkoły rodziców, dziadków, pracodawców i naszych absolwentów - dodała.

Warsztaty "Zawód łączy pokolenia", jako realizacja Miejskiego Programu Grantowego w ramach projektu "Wulkan kompetencji – kompleksowe wspomaganie szkół w zakresie wspomagania ukierunkowanego na rozwój kompetencji kluczowych uczniów”, rozpoczynają cykl spotkań z uczniami świętochłowickich szkół podstawowych w murach ZSTiZ.


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.