Wiadomości z Świętochłowic

Zawody żużlowe w Świętochłowicach już 15 lipca!

 • Dodano: 2023-07-04 12:00

Datę podczas konferencji prasowej podał oficjalnie Prezydent Miasta Daniel Beger.

– Mieszkańcy całego regionu mogą już rezerwować tę datę w kalendarzu. Za niecałe dwa tygodnie w Świętochłowicach odbędzie się jedna z rund jubileuszowego turnieju Nice Cup. To dla nas wielki dzień, móc zaprosić na pierwsze zawody w żużlu na zmodernizowanym świętochłowickim stadionie – mówił Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Jak to się stało, że w środku cyklu żużlowcom uda się zawitać do naszego miasta?

– Wszystkim nam sprzyja szczęście. Gdy planowaliśmy jubileuszową edycję cyklu Nice Cup, świętochłowickiego toru w kalendarzu zawodów z naturalnych przyczyn jeszcze nie było. Los jednak chciał, aby zawody młodzieżowe stanowiące jedną z rund cyklu, udało się zorganizować właśnie tu, na świeżo zmodernizowanym torze. Sądzę, że będzie to dla mieszkańców oraz fanów żużla zzgrywane w klasie 500cm3 adresowane są do nastoletnich zawodników z Polski, ale także z zagranicy. To oni dostarczą oglądającym niebywałych emocji. Wydarzenie w Świętochłowicach to nie tylko okazja do obejrzenia po wielu latach zawodów w tym legendarnym miejscu, ale także możliwość podziwiania toru i budynku dyrekcji OSiR Skałka w nowej odsłonie.

Specjalnie na lipcowe zawody przygotowane będą także trybuny dla kibiców. Łącznie dostępnych będzie ponad 750 miejsc siedzących. Tor także jest jeszcze sprawdzany i korygowany, a także "rozjeżdżany" podczas treningów.

– Nawierzchnia toru jest nowa, wymaga dopieszczenia. Ciągle prowadzone są na nim drobne korekty według sugestii zawodników i trenerów, jednak dołożymy wszelkich starań, aby na 15 lipca wszystko było gotowe na 100 procent – mówił Jacek Kamiński, członek zarządu MPUK w Świętochłowicach, spółki odpowiedzialnej za prace na torze.

Podczas konferencji zapowiedziana została również muzyczna niespodzianka – członkowie i sympatycy świętochłowickiego klubu żużlowego we współpracy z rapującym po i o Śląsku Marcinem Kierońskim – “Kieronem” – przygotowują utwór i teledysk z okazji powrotu czarnego sportu do Świętochłowic.

Głównym organizatorem zawodów jest świętochłowicki klub żużlowy MS Śląsk

– Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Jubileusz klubu, do tego urodzinowa odsłona turnieju Nice Cup – wszystko skumulowane podczas nadchodzących zawodów – to należało się mieszkańcom Świętochłowic. Cały dochód ze sprzedaży wejściówek na turniej zostanie przeznaczona na dalszy rozwój naszej szkółki, abyśmy mogli jak najlepiej szkolić młodych żużlowców na tym torze – powiedział Krzysztof Bas, trener MS Śląsk.

Bilety na nadchodzący Nice Cup w przedsprzedaży dystrybuować będzie MS Śląsk.

Zawody żużlowe w Świętochłowicach już 15 lipca! / fot. UM Świętochłowice

Komentarze (11)    dodaj »

 • Widzę

  Jak się stoi marynarkę powinno się zapiąć na guzik.

 • Ernest

  Dokładnie. Guzik powinien być zapięty w marynarce, kiedy się stoi.

 • pol

  E tam, wg mnie to poroniony pomyśł. Wsatjesz, zapinasz, siadasz odpinasz.W takim razie po co jest ich wszytych więcej. Nie pojmuje tego typu zasad

 • Widzę

  To nie do mnie pytanie bo to nie ja wymyśliłem ale takie są przyjęte zwyczaje a beger jako głowa miasta, jako urzędnik publiczny, powinien o tym wiedzieć bo dla mnie to porażka -jaki cie widzą tak cię piszą.

 • Mariola

  Masz braki w wykształceniu i wychowaniu. Mama nie przekazała tej wiedzy?

 • pol

  Mariolka, wiem że tak jest i sam tak robię, wiec może aż takich braków nie mam w tym temacie. Ale nie widzę w tym logicznego sensu

 • Poszołbyk

  Bilety w cenie 25 normaly 20 ulgowy, ale gdzie je kupić? Kasa, internet? A może przez twarzoksiążkę? Info o cenie brakuje i o możliwości zakupu.

 • Hanus

  Ciekawe czy Paweł będzie

 • dziadek K.

  ciekawe czy Dawid K. będzie?

 • Janusz

  Ten bezwstydnik na 100%

 • Hanys

  "Z Polski i z zagranicy" - na jedno wychodzi :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również