Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zimowe kontrole autokarów w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-01-13 10:30

W naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z tym mundurowi spodziewają się nasilenia ruchu pojazdów na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości.

Przypominamy, że organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia w naszym mieście stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę.

Kontrole odbywają się na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w tym roku w województwie śląskim przypadają w okresie od 13 do 26 stycznia, spodziewamy się jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie, a później szczęśliwie wrócili do swoich domów, mundurowi w całej Polsce podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podróżujących. W naszym mieście będą nad tym czuwali świętochłowiccy policjanci. Podczas kontroli mundurowi sprawdzą przede wszystkim stan techniczny autobusów i ich wyposażenie, uprawnienia kierujących oraz stan trzeźwości. Kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży, uwzględniając każde warunki drogowe. Wybierając się, zwłaszcza w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe, a nawet w łańcuchy, wręcz wymaganych na niektórych odcinkach dróg. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek w trasie.

Przypominamy, że w naszej jednostce organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. Kontrole odbywają się na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach tj. przy ul. Wojska Polskiego 16c. W tym celu zaplanowane wyjazdy autokarów prosimy w miarę możliwości zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem (tel. kontaktowy 32 34 90 255), powiadamiając o chęci przeprowadzenia takiej kontroli.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Potrzebę kontroli można zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Zimowe kontrole autokarów w Świętochłowicach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.