Wiadomości z Świętochłowic

Zmiana cen biletów Kolei Śląskich. Bilety elektroniczne kupimy taniej o prawie 10 procent!

  • Dodano: 2023-03-09 11:30, aktualizacja: 2023-03-09 14:11

Od 11 grudnia 2022 r. bilety elektroniczne (dostępne w systemach SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ oraz KOLEO) oraz bilety zakupione w biletomatach są tańsze o prawie 10 proc.

Zmiany w cenniku Kolei Śląskich

Jednocześnie zmienione zostały ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej. Wzrosła opłata w przypadku zakupu biletów w pociągu, ale tylko w sytuacji, gdy na danej stacji jest dostępna kasa biletowa (KŚ, IC lub innego przewoźnika) albo biletomat.

– Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie – informują Koleje Śląskie. – Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów.

Zmiany dotyczą przede wszystkim:

  • obniżenia o 5 proc., w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach;
  • zwiększenia o 5 proc., w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej;
  • zmiany opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5,00 zł na 10,00 zł (dotyczy to wyłącznie stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika i/lub biletomat obsługujący płatność gotówką);
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.

– Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5 proc. to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych – uzupełnia regionalny przewoźnik.

e-KŚ - System Internetowej Sprzedaży Biletów umożliwiający Użytkownikom nabycie biletu na przejazd pociągami obsługiwanymi przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. za pośrednictwem strony internetowej https://bilet.kolejeslaskie.com/.

Serwis BILKOM - stworzony przez PKP Informatyka serwis internetowy o nazwie handlowej BILKOM, udostępniany Klientom pod adresem: www.bilkom.pl lub w formie aplikacji, dający Klientom możliwość korzystania za pośrednictwem Internetu i przy użyciu komputera lub urządzenia mobilnego z systemu elektronicznej sprzedaży Biletów (pozyskiwanie informacji oraz realizowania operacji handlowych).

System SkyCash - system będący własnością SkyCash Poland S.A. umożliwiający m. in. zakup biletu na przejazd pociągami Kolei Śląskich przez urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

System E-PODRÓŻNIK BILETY - oznacza system informatyczny dostępny dla Użytkowników za pomocą globalnej sieci internetowej, w postaci aplikacji internetowej, za pomocą której Użytkownik może nabyć bilet.

System mPay - system będący własnością mPay umożliwiający m. in. zakup biletu Kolei Śląskich przez urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

KOLEO - oznacza system informatyczny umożliwiający Klientom zakup biletu Kolei Śląskich przez stronę https://koleo.pl lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Zmiana cen biletów Kolei Śląskich. Bilety elektroniczne kupimy taniej o prawie 10 procent!

Komentarze (1)    dodaj »

  • wążzbozowy

    Wszystko zmierza do wyłączenia gotówki z obiegu, a tym samym do ograniczenia wolności i zwiększenia kontroli obywatela przez państwo. Płaćmy gotówką, a także nie pozwólmy, aby na każdej ulicy śledziły nas kamery. W takich Niemczech potrafią jeszcze chronić prywatność (np. brak zgody na zdjęcia ulic w Google Maps), a tu? Kamery zaglądają już do mieszkań, drony latają nad głowami kontrolując, kto co spala w piecu, i czy śmieci wyrzuca do odpowiednich pojemników. Jeszcze chwila i za puszczenie gazów na ulicy będzie kara. Oczywiście wszystko dla naszego bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również