Wiadomości z Świętochłowic

Zmiana kierunku ruchu na ul. Wyzwolenia w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-03-26 08:15, aktualizacja: 2020-03-25 07:20

W związku z planowanymi pracami mającymi na celu zmianę kierunku ruchu na ul. Wyzwolenia w Świętochłowicach w dniach 27-29 marca poruszanie się po tej ulicy będzie ograniczone jedynie do dojeżdżających do posesji.

Od 29 marca ul. Wyzwolenia będzie ulicą jednokierunkową ze zmienionym kierunkiem ruchu od Bytomskiej do Szpitalnej.

Biuro Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach informuje, że od dnia 27.03.2020 r. do dnia 29.03.2020 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu ograniczająca możliwość poruszania się ul. Wyzwolenia (mapa nr 1). W tych dniach wjazd będzie możliwy tylko dla dojeżdżających do posesji.

Zmiana polega na odwróceniu dotychczasowego kierunku ul. Wyzwolenia, tj. od ul. Szpitalnej do ul. Bytomskiej na ruch od ul. Bytomskiej do ul. Szpitalnej.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 29.03.2020 r. obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu ze zmienionym kierunkiem ruchu (mapa nr 2).

Komentarze (29)    dodaj »

 • Miro

  Po co ta zmiana jak i tak wszyscy pod prąd jadą policja nie reaguje bo korona ważna a jak się tragedia stanie to będzie problem stałem około godz to z 50 aut przejechało pod prąd i jeszcze pretensje mieli bo tak jest szybciej

 • pistacjowy gil

  Wyjazd z ulicy Wyzwolenia był bardzo utrudniony z powodu ruchu na ul. Bytomskiej, zwłaszcza lewoskręt. Teraz gdy zacznie się remont ul. Metalowców sznur pojazdów jadących od strony Piaśnik, Bytomia, do centrum można będzie łatwiej rozładować mając do dyspozycji lewoskręt na ul. Polną, Wyzwolenia, Dworcową. Drodzy kierowcy jaki problem? Nie jeździć na pamięć!. Na wczasy też jeździcie na pamięć?

 • Hybryda

  I po co to komu?!

 • Pp

  Bzdura , po co komu potrzebna ta zmiana

 • Memo

  To My przepadli....dzieki

 • kres

  Czy jedzie z nami pilot? Największa bzdura w dziejach Świętochłowic.Piszcie zgadzam się z ta decyzją tak lub nie.

 • Ze swion

  Panu prezydentowi sie chyba nudzi i potrzebuje kasy z mandatow, ktora naplynie po zmianie organizacji ruchy na tej ulicy. Po co to komu?? Nikomu to bie przeszkadzalo? Debilna decyzja zdecydowanie.

 • maks

  Bardziej prawdopodbne jest że jakiś koleś prezydenta ma warsztat blacharski, bo mandaty pójdą do kasy państwa chyba że będzie je wystawiać Straż Miejska.

 • Mieszkaniec wyzwolenia

  Kolejny genialny pomysł naszych geniuszy od ruchu drogowego nobel pewny

 • Adam g

  No super, pamiętam jak chyba pocztę budowali, to pocztowa miała pierwszeństwo tam gdzie teraz jest stop, no były tragedie, a tyle samochodów nie JEŹDZIŁO.

 • Ze Świon

  Pocztowa miała pierwszeństwo jak wymieniali torowisko na Bytomskiej i był objazd od skrzyżowania z Katowicką aż do dzisiejszego wyjazdu ze stacji benzynowej, ale to było jeszcze w latach 80'

 • mrc

  Koszt przedsięwzięcia zwróci się w ciągu tygodnia - z mandatów za jazdę pod prąd. A co do słuszności zmian to pewnie ktoś miał jakieś mocne argumenty - chętnie je poznam. Napewno część tych złych kierowców zacznie zwracać uwagę na znaki drogowe zamiast jeździć na pamięć.

 • jo

  Michał wytlumacz mi co ma ul. metalowców do ul. wyzwolenia ? ul. metalowców mozna dojechać na zgodę jak ją zamkną to mozna bedzie dalej mozna jechać przez dworcowa na mijanke i na zgode wiec co ma na celu odwrócenie kierunku jazdy na wyzwolenia ? to tylko spowoduje wieksze korki na bytomskiej bo auta bedą czekaly na glownej ulicy naszego miasta zeby sie wbić w ul. wyzwolenia no chyba ze zrobią 2 pasy do jazdy prosto i skretu w lewo ale w tym miejscu to chyba technicznie niemozliwe

 • Michał

  Może ktoś genialny wpadł na to, żeby zrobić 2 alternatywę. Ale przecież ulica Polna wylatuje prawie w tym samym miejscu wiec ta decyzja jest totalnie nietrafiona.

 • cogito

  Pewnie chodzi o to, że duże dostawcze żeby dojechać do centrum nie wyrobiłyby się na Polnej w zakręcie przy cmentarzu. Jeśli ma być zamknięty przejazd przez Metalowców to alternatywna droga do wiaduktu na Mijance. żeby wszystko nie szło przez Dworcową. Tak bym widział powód, za którym ta zmiana. Czy sprawdzi się w praktyce? Pewnie będzie sporo zamieszania i nawet podejrzewam, a nawet jestem pewien, że będzie to temat, który będzie żył w mieście całkiem długo.

 • Michał

  Przecież w ul Polną jak i ul. Wyzwolenia widnieją znaki zakaz wjazdu powyżej 3,5 dmc, wiec pewnie objazd dla "Dużych" będzie DTŚ i Chorzów Batory oraz przez Rudę Śląską.

 • cogito

  Całkiem możliwe, że to tylko zmiana dla zmiany, żeby widać było, że w mieście coś się dzieje. Natomiast nie wykluczam, że na Wyzwolenia mogłoby pojawić się wyłączenie z zakazu. "Mogłoby" nie oznacza, że byłbym za, ale w ten sposób zostawia się cały ruch na odcinku Dworcowa-Katowicka. Nie wiem czy w tym momencie dojazd na Zgodę, dla którego alternatywą poza ww. odcinkiem jest trasa przez Batory, z punktu widzenia ekonomiki i rozłożenia obciążenia ruchu, byłby lepszą opcją. Jest jednak na tej trasie kilka dyskontów, do których dojeżdża sporych rozmiarów transport, stąd moje przemyślenia. Nie zazdroszczę mieszkańcom tych zmian, szukam tylko logiki w tych działaniach.

 • Haha

  HAHA KTO PIERWSZY skręcając w lewo wjedzie pod bana?

 • 123

  No i to jest bardzo słuszna koncepcja, tylko, że ona pasuje do ruchu lewostronnego, czyli do Londynu, albo Lądka Zdroju. Wiejskie myślenie ingeruje w system komunikacyjny miasta. Oj posypie się szkło i blachy, pora otwierać warsztat.

 • łolaboga

  Jest gdzieś jakieś uzasadnienie tej zmiany ? To z Bytomskiej będą teraz skręcać w lewo w Wyzwolenia ? To zablokuje Bytomską aż do Bytomia, Skręt w lewo z takiej ruchliwej ulicy, to jak zjazd w lewo z autostrady. Absolutny absurd. Którzy radni, urzędnicy wykazali się tą ekspercką wiedzą ?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również