Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Loża Prezydentów: Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie epidemii?

 • Dodano: 2020-03-25 13:45

Przedsiębiorcy wystawieni są na dużą próbę podczas epidemii. W kolejnym wydaniu programu „Loża Prezydentów” sprawdzimy, jakie rozwiązania proponują samorządy, by im pomóc.

Trwa ogólnokrajowa kwarantanna. Zamknięto restauracje, siłownie, baseny, a centra handlowe działają w bardzo ograniczonym zakresie. Przedsiębiorcy z branż najbardziej dotkniętych kryzysem epidemicznym coraz głośniej mówią, że bez pomocy nie przetrwają. Specjalny pakiet pomocowy obiecuje rząd. Wiele samorządów nie czeka jednak na jego decyzje i same proponują przedsiębiorcom ulgi, zwolnienia z czynszów czy odroczenia różnego rodzaju płatności.

Właśnie o tym porozmawiamy w kolejnym wydaniu programu „Loża Prezydentów”.

Gośćmi Grzegorza Żądło będą Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, Daniel Beger, prezydent Świętochłowic i Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Początek programu w środę 25 marca o 17:55.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Miesz

  Co jeden z kandydatów Żuławsko-Chorzowskich do nagrody Darwina tam robił, przecież nic nie może, prócz zwolnienia z czynszu, genialny pomysł! daj zaliczkę spółce, ciekawe jaki magistrat dał przykład, ile zaliczek wypłacił, zwłaszcza spółkom, które będą padać jak muchy, wygaszanie ognisk epidemii w Chinach trwa już 3 miesiąc w optymistycznym wariancie Polska będzie 2 miesiące w kwarantannie, retoryczne pytanie, jakie rezerwy w budżecie mają Świętochłowice, wiadomo z imprez można zrezygnować, tylko co dalej, jak na wypłaty zabraknie.

 • Obserwator

  Cenzura na tym miejskim portalu gorsza niż w jakimś reżymie nawet Dawidek tak nie działał wstyd .Pisałem o braku zabezpieczeń pracowników wywożących śmieci .nie maja maseczek ani płynu dezynfekującego w kabinach śmieciarek . Prezesów i dyrektorów pewno w tej firmie dużo może znajdzie się parę groszy na te środki ochrony bo kto bedzie wywoził śmieci jak oni zachorują . Pewno urzędnicy i dyrektorzy .Możecie blokować ten wpis ja zgłaszam sprawę do SANEPIDU może to ruszy pana Pośpiecha i Begera

 • Obatel

  Co gdzieś wyjdzie to kompromitacja :(

 • Adaś

  Jak to jest loża prezydentów to co tam robi ten przypadkowy człowiek

 • Ted

  Hehe dobre i celne :)

 • Obiektywny

  Powiedzcie ludziom jasno że jak im nie pomożecie to sami pójdziecie z torbami a miasta takie jak Świętochłowice padną jak muchy! Oni przez całe lata płacą podatki i was utrzymują,z ich pracy miasta mogą istnieć i się rozwijać o miejscach pracy dla mieszkańców nikomu chyba nie trzeba przypominać,więc łaski im nikt nie robi chyba że się któremuś geniuszowi wydaje że jest inaczej. Do roboty cwaniaki bo trzeba ratować to co jeszcze istnieje!

 • Tomasz

  Ryzy sam się nie umie ogarnąć a ma miastem zarządzać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.