Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zmiana wysokości dotacji dla prywatnych żłobków

 • Dodano: 2018-12-17 08:30, aktualizacja: 2018-12-17 08:34

W 2019 r. prywatne żłobki działające w Świętochłowicach otrzymają dotację w wysokości 100 zł miesięcznie na każde dziecko objęte przez nie opieką i mieszkające na terenie miasta.

Powrót do wysokości dotacji na poziomie pierwszych trzech kwartałów roku 2018 spowodowany jest wzrostem liczby podmiotów, które wystąpiły o dotację celową na rok 2019: z dwóch żłobków obejmujących opieką łączenie 50-cioro dzieci do 6 podmiotów obejmujących opieką 170 dzieci.

Aby udźwignąć ciężar finansowy dotacji i jednocześnie zapewnić mieszkańcom równy dostęp do opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech świadczonej przez podmioty prywatne prowadzące żłobki w Świętochłowicach, konieczny jest powrót do pierwotnej kwoty dotacji. Należy przy tym podkreślić, że pomimo zmiany wysokości dofinansowania, wydatki miasta w tym obszarze ulegną znacznemu zwiększeniu x 62 tys. zł w 2018 r. do  180 000 zł w nadchodzącym roku.

Wart podkreślenia jest fakt, iż miasto już przygotowuje wniosek o dofinansowanie nowych miejsc w żłobkach.

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Ojciec

  My razem z zona zarabiamy nie wiele,nasz wspólny dochód daleki jest do 5000zl netto.Zapisalismy dwoje naszych dzieci do placówek ktore chcieliśmy.Wiec gdzie problem?

 • Mieszkaniec

  Jeśli ktoś twierdzi ze mieszkania powyżej 3000zl za m2 w Świętochłowicach w blokach kilkudziesięcio letnich czesto zapuszczone po dziadkach ktore takie mieszkania wymaga wkladu min kilkadziesiąt tys zl i to wszystko w BIEDNYN mieście to jest oderwany jest od rzeczywistosci zapewne bardzo dobrze zarabiajac grubo ponad srednia krajowa a jeśli tak nie dość ze taka osobę stac na prywatny żłobek i nawet na opiekunke.Bo te klocki wolnostojące np na dolinie akacjowej ktos jednak kupil za kilka set tys zl a taki wlasciciel 2500 raczej nie zarabia chyba ze w .Tanie mieszkania to sa ale w Bytomiu(Stroszek,Olimpijska/Łużycka czy Arki Bozka) gdzie DO 3000zl m2 można znaleźć do sprowadzenia.

 • Chiniol

  Ale ja lubię vifony :)

 • Mieszkaniec

  To pewnie dacie Logan,mieszkanie w ruderze też :D

 • liberał

  500+, karty dużej rodziny, część z ludzi dzieci korzysta jeszcze z pomocy społecznej. I jeszcze dopłaty do żłobka. A w sklepach niedługo za mały chleb trzeba będzie dać 4 zł... Oj słono zapłacimy za te "darmowe" datki, słono...

 • Ktos

  Do żłobka prywatnego najczęściej oddaje się dzieci z rodzin gdzie oboje rodziców pracuje, dla których nie bylo miejsca w zlobku państwowym. Zazwyczaj Ci rodzice nie dostają 500 plus bo zarabiają za dużo a na opiekę społeczna też się nie kwalifikują bo zarobki.. Więc uważam że bardzo dobrze że przynajmniej taka"pomoc"jest. Super sprawa.

 • gość

  dodatkowo są to rodzice płacący podatki w świętochłowicach , a nie siedzący na garnuszku państwa i miasta. a sama sytuacja pokazuje , że jest paląca potrzeba miejsc w żłobkach. czy na czymś takim da się robić oszczędności? raptem 350 tyś rocznie...... ja to raczej widziałem jako działanie by przyciągnąć więcej pracujących do świętochłowic , bo poza niesamowicie tanimi mieszkaniami młodym trzeba zaoferować jeszcze coś by chcieli zamieszkać w takim mieście.

 • dama

  W Lidlu kupisz duży chleb za 1,69

 • Danka

  No i bardzo dobrze, jak kogoś stać na prywatny żłobek za 800 zł. to i dotacja niepotrzebna.

 • Sw

  A jak nie ma miejsca w państwowym to co mają zrobić ci ludzie Zrezygnować z pracyGłupie gadanie zastanów się a potem pisz..!!!!

 • Basia

  Moje wnuku chodzą do państwowych żłobków, córki i zięciowie pracują, tyle tylko że jak były z małymi w ciąży to już zapisali do żłobka, a jak ktoś myśli że zapisze w kwietniu i od września się dostanie to jest w błędzie. I wcale nie mają dużych rodzin, wnuk który teraz chodzi do przedszkola też bez problemu do żłobka się dostał. Trzeba ruszyć 4 litery i myśleć wcześniej.

 • Mama

  Niestety nie zna się pani a wypowiada , nie da się zapisać dziecko do żłobka przed urodzeniem A jak dziecko urodzi się w drugiej połowie roku to na państwowy żłobek nie ma szans bo jest 149 na liście a przyjmują 40 -60

 • Ja

  Dobrze, ale czasami się zdarza taka sytuacja ze przez 3 pierwsze lata życia jest zapewniona opieka dla dziecka (np. dziadkowie) ale NAGLE sytuacja się zmienia i trzeba na szybko znaleźć rozwiązanie, w tym przypadku żłobek prywatny. Żłobki państwowe maja swoją ograniczona liczbe miejsc, a dzieci się jest sporo. Skoro niema miejsca w państwowym to po to są żłobki prywatne żeby tam zapisać dziecko. I uważam że to super sprawa ze jest przynajmniej taką pomoc dla rodziców pracujących.

 • Skromny

  Żeby zrezygnować z pracy najpierw trzeba nie mieć zadłużenia i wszelkich innych zadłużen i mierzyć sily na zamiary a nie żyć ponad stan leasingi,raty na bogato tylko po to zeby sie pokazać w rodzinie wsrod znajomych na portalach społecznościowych a przez cały tydzień jedzac vifony.W Internecie krąży na czasie animacja 2018r wyscig szczurów to właśnie " o WAS"

 • gość

  o czym ty pieprzysz skromny? mierzysz innych swoją miarą? albo masz takie chore wyobrażenie o realnym żźyciu? kolega z pracy chciał dać dziecko do żłobka bo i on pracuje i jego żona, mieszkanie kupili tanie za gotówkę ( świętochłowickie ceny mieszkań) nie ma kredytów , leasingów , etc. pracuje u nas i dodatkowo popołudniami legalnie dorabia u siebie , jego żona też pracuje . im się państwowy żłobek nie należy bo są za bogaci! ale dla karyn co im ktoś zrobił dzieciaka i nie brały ślubu bo ops , etc to żłobek jest bo teoretycznie samotnie wychowuje dzieci , tak dzieci , bo samotna mamusia ma kolejne z tym samym dawcą , ale nie mężem! jedno małżeństwo płaci swoje podatki w świętochłowicach , zainwestowało w nieruchomość w świętochłowicach i miasto kopie ich w[...]ę zabierając nawet marne 100 pln , a drudzy całe życie okradają nas , siedzą na lewiznach , opsach i oni są cacy........ kasa i przywileje z miasta idą szerokim strumieniem niezależnie od "wadzy" tak to wygląda.

 • 2100zlbrutto

  Jeśli kogoś stac na mieszkanie za GOTÓWKĘ :TO STAĆ GO NA WSZYSTKO

 • gość

  2100 brutto? ty to musisz być niesamowitym lewusek! tyle to ma mój syn pracujący na 1/2 etatu bo jeszcze się uczy! w naszej firmie nikt nie ma mniej niż 2500 na ręke. a mieszkanie w świonach takie 45 - 50 metrów są do wytargania za ok.50 tyś, 60 metów można wyrwać za 65 tyś. świony są o połowę tańsze od piaśnik i chorzowa , pięciokrotnie tańsze od katowic.

 • Dk

  Uważa Pani że dotacja nie potrzebna ? A nie pomyslala Pani że większość osób nie dostaje się do państwowego i muszą oddać dziecko do prywatnego? W dalszym ciągu miejsc jest za mało w państwowych żłobkach.

 • Gościu

  Zgadzam się.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.