Wiadomości z Świętochłowic

Zmiany personalne na kierowniczych stanowiskach w OPS, MPGK i MPUK

 • Dodano: 2019-07-01 10:45, aktualizacja: 2019-07-01 12:54

Zmiany w świętochłowickich jednostkach i spółkach miejskich. W miniony weekend prezydent Daniel Beger poinformował o decyzjach personalnych, które dotyczą pracowników OPS, Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach Sp. z.o.o. oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach Sp. z.o.o. Agnieszka Kilka została dyrektorem OPSu, Gerard Glombik, członek zarządu Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice - prezesem MPUK, a Gabriela Bugaj-Miętkiewicz - przewodniczącą Rady Nadzorczej MPGK.

Zmiany w OPS


Dyrektorem świętochłowickiego OPSu została Agnieszka Kilka. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jak wyjaśnia prezydent Daniel Beger, ukończyła podyplomowe studia o kierunkach niezbędnych do pracy w organizowaniu instytucji opieki społecznej, m. in. w zakresie organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, czy zarządzania zasobami ludzkimi. Na swoim koncie zgromadziła liczne certyfikaty z odbytych kursów i szkoleń – m.in. z zakresu zarządzania projektami unijnymi, pracy z osobami niepełnosprawnymi czy przeciwdziałaniu nierównościom w zdrowiu. 


Jak tę niespodziewaną nominację argumentuje prezydent Daniel Beger? 


- Za powierzeniem funkcji dyrektora OPS-u Agnieszce Kilce przemawia fakt, że swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze publicznym, w pomocy społecznej i ochronie zdrowia. Jednym z głównych wyzwań nowej dyrektorki OPS-u będzie wprowadzenie korekt w planie oszczędności w tym sektorze miejskiej działalności, a jednocześnie racjonalizacja zadań OPS-u – wyjaśnia.


Kolejne zmiany dotknęły prezesów zarządu MPUK oraz MPGK. Przypomnijmy, że 13 grudnia 2018 r. na stanowisko prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach Sp. z o.o. powołany został Tomasz Jojko, świętochłowiczanin, który w momencie nominacji od 18 lat był zawodowo związany z tym przedsiębiorstwem. Natomiast prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach Sp. z o.o został Mirosław Adamski – od prawie 15 lat związany z Urzędem Miejskim w Świętochłowicach. Panowie nie zagrzali długo miejsca na swoich stanowiskach. Zostali zatrudnieni w tym samym czasie i razem utracili fotele prezesów. 


- Pragnę zapewnić, że Tomasz Jojko pozostanie pracownikiem Spółki, gdzie wykonywał mandat prezesa zarządu – wyjaśnia prezydent.

Kto zatem zastąpi odwołanego prezesa? Awans na to stanowisko otrzymał Gerard Glombik. Co ciekawe, będzie on także wykonywał mandat Członka Zarządu Spółki MPUK, ale nie będzie w niej pobierał wynagrodzenia. 

Dlaczego zdecydowano się na zmiany personalne?

Jako główny powód magistrat podaje brak dbałości o pozytywny wizerunek spółki i miasta, co przejawia się nierealizowaniem zadań będących podstawowym zakresem działalności przedsiębiorstwa spółki. Dodatkowo, wśród pozostałych powodów wymienia się m.in. opinie pracowników spółki, czy utrudnianie realizacji nadzoru właścicielskiego jednemu ze wspólników, jakim jest gmina Świętochłowice oraz doprowadzenie do znacznego wzrostu kosztów stałych Spółki, co związane jest m.in. ze wzrostem zatrudnienia.

Przypomnijmy, że Tomasz Jojko jest absolwentem studiów magisterskich z zakresu zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania odpadami na Politechnice Śląskiej. Od lat jest związany z MPGK, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Kiedy informacja o jego odwołaniu i nominacji Gerarda Glombika pojawiła się na facebookowym profilu prezydenta, rozgorzała dyskusja o kompetencjach nowo nominowanego do zarządzaniem spółką.

Co z MPGK?


Funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej MPGK w Świętochłowicach Sp. z o.o. będzie od teraz sprawowała Gabriela Bugaj-Miętkiewicz. W składzie organu nadzoru Spółki pozostał dotychczasowy członek, Jacek Nowak, oraz powołany został adwokat Dariusz Matkowski.

Komentarze (68)    dodaj »

 • Marcin

  Referendum i koniec bo rozwali nam miasto do konca

 • Rodowity slazak

  Kolejni spadochronierze Pana Begera wMPGK brawo na 150 zatrudnionych 75 osob to urzednicy i kolejni wyrzuceni z Urzedu dostaja cieple posadki jak mowi Kiepski a robic nie ma komu. Zenada Panie Beger.

 • Cierpliwość się kończy!

  Kto nie z Mieciem tego zmieciem!A kto z Mieciem przystaje ten stołek dostaje! Przykład kolejny stołek dyrektorski w spółce miejskiej dla "Gercharda z Diagnozy!" Widzowie oglądający ten serial doskonale skojarzą osobę z pewnym panek Jackiem.

  • Cierpliwość się kończy!
   2019-07-09 08:37
  • odpowiedz
 • Fikimiki

  Poprawa jest znacząca! Jeden potrzebował osiem lat żeby go znienawidzili mieszkańcy, a drugiemu wystarczyło osiem miesięcy! Brawo, brawo jest się czym pochwalić.

 • życzliwy

  Oj Mirek Mirek, zachciało ci się politykowania, każdej władzy się podlizywałeś aż się w końcu przejechałeś, może nauczka na przyszłość? Jedyna jak na razie słuszna decyzja personalna Begera, może i on się jednak czegoś uczy?

 • wolne media

  Tradycją już jest że giną komentarze,ale co się dziwić jadowici wszędzie mają swoich!

 • Obserwator

  Rewolucja powoli zżera swoje dzieci..smutne to czasy..

 • Anka z zaścianka

  Adamski przystojny? Przystojny to jest Richard Gere, Adamski ma być kompetentny - z tego co wiem, to w magistracie za Mosia i na początku gdy przyszedł Kostempski zajmował się głównie "uprzejmie donoszę". Jak to mówią "nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka". Co do Pana Glombika to wszyscy wiedzą jak się przysłużył P.Mosiowi, ale nie martwcie się drodzy mieszkańcy, wprawdzie trawa jest po kolana ale Pan Glombik jako świetny fachowiec, rozwinie działalność gospodarczą w MPGK pod nazwą "naprawa pralek i automatów" - zarobi kupę szmalu, swoje 12 baniek odda Złotej jesieni w Lipinach, podniesie spółkę z dna niebytu i wszyscy będą szczęśliwi.

 • Krist

  Oj ludziki ludziki, pojęcia o polityce nie mota. Może lepiej zajmijcie się pracą na rzecz miasta zamiast ujadać?

 • Gość

  Pan Beger ma dziwne zwyczaje- ogłasza konkurs na podinspektora a z wyłonionego robi dyr CIS (tj. Glombik) albo pełnomocnika ds gospodarczych (tj. Trzebinczyk), ogłasza konkurs na głównego specjalistę w wydziale kultury sportu i spraw społecznych a z wyłonionej robi dyr OPS (tj. Kilka). I jeszcze na dodatek w ogłoszeniu wyników konkursu kłamią bo Trzebinczyk jest z Chorzowa A Kilka z Bytomia A napisali że oboje mieszkają w Świętochłowicach.

 • Jan

  Panią Bańczyk też wywalił z funkcji prezesa w MPGL, ale dumnie twierdzi, że zachowała stanowisko. Prezesem został koleś Begera. Tu też było bez konkursu, podobnie w szkołach (nowi dyrektorzy). Mamy coś, co zarzucał Kostempskiemu, a sam dzieli, jak popadnie. Zatrudnienie Glombika to skandal!! Podobnie zatrudnienie Bugaj Miętkiewicz (emerytki). Można jeszcze wyciągnąć zatrudnianie osób na niskich satanowiskach, którzy popierali Begera w kampanii wyborczej (Szalecki, Kiołbasa, Blandzik). Panie Beger, to są "transparentne" działania? To po prostu obłuda!

 • Lucek

  Brak mi słów jakimi można by określić MPGL! Takiego dna chyba nie ma w całym kraju. To jest administracja szkodników działających na niekorzyść wspólnot mieszkaniowych ! Żerując na ich pieniądzach! Tam jest potrzebna dokładna kontrola NIK . Kłamcy i krętacze utrzymywani z pieniędzy lokatorów.

 • Hanys

  Leopold powinien do gazety pisać. A terozki to wszytko do kupy cuzamen po naszymu pisej! ;-)

 • kiła

  Jeszcze w ZOZ zrobić porządek z Paniusiami z braku powołania . :)

 • Świętochłowicka39

  Mało kto wie że pan Beger nie zapłacił spółce mpuk za akcję zima ....Panie prezydencie ludzie dbali w mrozie żeby mieszkańcy nie połamali sobie nóg...nie porozbijali samochodów...a pan za to nie zapłacił i co pan Adamski się upomniał o należność i trzeba było się go pozbyć...Brawo Ty

 • Bartek K.

  Przecież nie było śniegu to jaka akcja zima.

 • Świętochłowicka39

  Człowieku by czy nie było akcja zima była... w razie nagłych opadów śniegu parę minut i już są wyjazdy...ludzie byli w pracy...to może mi powiesz że jak straż pożarna lub pogotowie ratunkowe nie mają wyjazdów to nie trzeba im płacić...

 • Bartek K.

  Gotowość a akcja to co innego.

 • Świętochłowicka39

  Tak jak mówiłam wcześniej jeśli strażacy nie są w akcji tylko w gotowości to nie należy im się wynagrodzenie... chciałabym zobaczyć pana w takiej sytuacji jak szef panu mówi skóry nie ma śniegu nie ma kasy...

 • Bartek K.

  Przecież akcja zima to nie samo wynagradzanie pracowników. Trzeba odśnieżyć ulice, wywieść zalegający śnieg poza miasto,posypać ulice i chodniki aby nie było slisko. To rozumiem jako akcja zima.

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również