Wiadomości z Świętochłowic

Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Świętochłowicach. Sprawdź szczegóły!

  • Dodano: 2023-10-06 08:00, aktualizacja: 2023-10-06 08:17

Przed nami kolejne zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Świętochłowicach wynikające z jednej z strony z kończących się prac, a z drugiej z rozpoczęcia robót w innych miejscach.

Uwaga pasażerowie tramwajów!

Dobiegają końca prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ramach zadania „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej”. W ostatnim czasie generalny wykonawca zrealizował prace torowe i sieciowe na ostatnim odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Żołnierskiej. Na przełomie września i października odbyły się jazdy próbne, żeby od 5 października trasa między Świętochłowicami a Chorzowem mogła zostać oddana do ruchu.

Wznowienie ruch tramwajowego wzdłuż ul. Katowickiej w Świętochłowicach nie oznacza, że prace w tym miejscu zostały ukończone. Reszta robót, w tym w pasie drogowym oraz w zakresie miejskim inwestycji, wykonywana będzie przy prowadzonym ruchu tramwajów.

Początek października przyniesie zamknięcie dla ruchu tramwajów terenu zajezdni w Chorzowie Batorym, gdzie rozpoczęły się już prace modernizacyjne układu rozjazdowego na terenie Zakładu Usługowo Remontowego. Na początku października wystartują również prace dla zadania  pn. „Modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną i infrastrukturą towarzyszącą na pętli Chebzie w Rudzie Śląskiej”.

Powyższe prace spowodują konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu tramwajowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również