Wiadomości z Świętochłowic

Znamy już wszystkich kandydatów na prezydenta miasta!

  • Dodano: 2018-10-02 12:15, aktualizacja: 2018-10-02 13:23

O fotel prezydenta miasta powalczy czworo kandydatów: Janina Zięba, Sonia Kwaśny, Daniel Beger oraz Dawid Kostempski.

Z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta startuje Janina Zięba. Od 2014 roku kandydatka pełni funkcję radnej. Z wykształcenia jest handlowcem. Pracuje w rodzinnej firmie w Świętochłowicach.

Komitet Wyborczy Ruch Ślązaków-Świętochłowice reprezentuje Sonia Kwaśny. Mieszkańcy mogą kandydatkę kojarzyć z telewizji, ponieważ od 14 lat pracuje jako dziennikarka. Sonia Kwaśny od 2004 roku związana była ze Śląską Telewizją Miejską, obecnie jest przewodniczącą Rady Programowej TVP3 Katowice.

Kandydatem Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowic na urząd prezydenta Świętochłowic jest Daniel Beger. To prezes stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice aktywnie działający na rzecz miasta. Z wykształcenia jest politologiem. Obecnie pracuje na Politechnice Śląskiej podejmując działania wspierające biznes z nauką i odwrotnie.

Kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska jest dotychczasowy prezydent miasta Dawid Kostempski. Z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2010 roku pełni funkcję prezydenta Świętochłowic.

Komentarze (3)    dodaj »

  • MARIANNA

    Bo pani Zięba pcha się na stanowisko prezydenta /osoba bez dozy samokrytyki/ a nie potrafiła skompletować porządnie list

  • Amiga

    Dlaczego na obwieszczeniach rozwieszonych w budynkach nie ma nazwiska pani Zięby???

  • Fikimiki

    komentarzy niby 15 tylko gdzie one są? Widać portal sięga już dna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również