Wiadomości z Świętochłowic

Znamy skład nowego prezydium Rady Miasta Świętochłowice

 • Dodano: 2024-05-08 11:00, aktualizacja: 2024-05-09 12:16

Podczas wczorajszej inauguracyjnej sesji Rady Miasta, radni wyłonili nowego przewodniczącego i jego zastępców. Od teraz Radą Miasta Świętochłowice kierować będzie Bartosz Karcz, który podczas ostatnich wyborów ubiegał się o stanowisko prezydenta naszego miasta.

Przewodniczący Rady Miasta Świętochłowice wybrany

Nowym przewodniczącym Rady Miasta Świętochłowice został Bartosz Karcz, który z ramienia Platformy Obywatelskiej kandydował na stanowisko prezydenta Świętochłowic.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim radnym, którzy oddali na mnie swój głos, szczególnie ceniąc ten wyborczy gest ze strony radnych reprezentujących konkurencyjne kluby. To dla mnie ogromne wyróżnienie, które przyjmuję z pokorą, doceniając zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Uważam to również za uznanie mojej dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju naszej wspólnoty samorządowej. Kierowanie Radą Miejską to zaszczytne i ambitne zadanie. Wymaga podejmowania pragmatycznych decyzji, które mają służyć interesowi publicznemu, jednocześnie stawiając przed nami wyzwania w zakresie nadzoru nad działalnością wykonawczego organu samorządu. Pragnę podkreślić, że to Rada Miejska powinna być architektem kierunków rozwoju miasta oraz planować ku temu działania, natomiast prezydent i zarząd miasta są odpowiedzialni za wykonywanie postanowień Rady. Nasz start w tę kadencję był uroczysty, wypełniony złożeniem ślubowań i wyborem prezydium. Przed nami wiele wyzwań, które musimy podjąć, aby uczynić Świętochłowice lepszym miejscem do życia. Zadeklarowana przeze mnie i przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Razem dla Świętochłowic postawa pokaże, że w tej kadencji zaplanowaliśmy odpowiednią aktywność i inicjatywę - napisał Bartosz Karcz.

Nowy przewodniczący Rady Miasta urodził się w 1979 roku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a następnie zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w Ministerstwie Finansów i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Od 1 sierpnia 2011 do 2018 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Świętochłowic za kadencji Dawida Kostempskiego. Wcześniej był sekretarzem miasta. 

W 2015 roku został jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic. Funkcję tę pełni do dziś. Od 2018 roku zasiada w Radzie Miasta Świętochłowice, a od 2023 roku pełni funkcje przewodniczącego Rady Miasta.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Świętochłowic w 2024 roku Bartosz Karcz, który zdobył 3 461 głosów - 21,11%. W drugiej turze zmierzył się z Danielem Begerem, z którym ostatecznie przegrał.

Znamy skład nowego prezydium Rady Miasta Świętochłowice

Później radni wybrali nowych wiceprzewodniczących. Zostali nimi Zbigniew Nowak z KWW Daniela Begera i Łukasz Respondek z Koalicji Obywatelskiej.

- Udało się! Jesteśmy po pierwszej sesji Rady Miasta. Mamy nowego przewodniczącego, którym został Bartosz Karcz. Mnie przypadło w udziale bycie, po raz kolejny, wiceprzewodniczącym. Serdecznie dziękuję wszystkim radnym, którzy na mnie zagłosowali. Cieszę się, że udało mi się dostać to miejsce, dlatego, że to poparcie społeczne, to 639 głosów, pokazuje, że moje dotychczasowe dokonania są oceniane dobrze. Ja będę się starał je kontynuować i dalej działać dla dobra Swiętochłowic - mówił po sesji Łukasz Respondek. 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Hammer369

  Dlaczego on jest nadal na wolności ???

 • AntyKarcz

  Karcz spadaj do Mikołowa

 • KARCZ DO WIĘZIENIA

  Kiedy rusza proces karcza ???

 • tylko PiS

  wyborcy Bartosza dalej płaczą po przegranych wyborach hihihi

 • Tomek z chropa

  Kryminał tango ciąg dalszy a sprawy kryminalne w toku pomału czas na wybór nowego przewodniczącego

 • Mieszkanka

  Dlaczego w Świętochłowicach nie obowiązuje prawo polskie. Dalej jesteśmy przed wyborami? Bilbordy miały zniknąć do 7 mają i co? Nie ma służb które by to egzekwowały? To może trzeba sprowadzić kogoś z województwa?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również